Obálka audioknihy Proč nepožádali Evanse?

Proč nepožádali Evanse?

Agatha Christie

Interpret: Daniel Bambas
Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2022

„Zdálo se mi, že jsem slyšel výkřik! Doufám, že můj míček nikoho nezranil.“

Během nepříliš vydařené hry na golfovém hřišti v Marchboltu objeví Bobby s doktorem Thomasem u odpaliště na obávanou sedmnáctou jamku muže, který spadl z útesu. Syn místního vikáře, jenž u nebožáka čeká na doktorův návrat, vyslechne poslední slova umírajícího. Po ohledání v jeho kapse nachází fotografii půvabné ženy s očima daleko od sebe... Za pár dní navštíví mladíka na faře paní Caymanová, sestra – dle poroty nešťastnou náhodou – zemřelého Alexe Pritcharda, aby se zeptala na případný poslední vzkaz zesnulého… Bobby si ale v té chvíli na nic nevzpomene, protože – ruku na srdce – kdo řekne těsně před svou smrtí: „Proč nepožádali Evanse?“

Stejnojmennou TV minisérii z roku 2022 v režii Hugha Laurieho, který tu rovněž ztvárnil roli dr. Nicholsona, uvedla v září Prima a už od dubna ji lze zhlédnout v britské televizní síti BritBox.

Audiokniha Proč nepožádali Evanse?, autorka Agatha Christie, čte Daniel Bambas.