Obálka audioknihy Miluju příběhy ze života

Miluju příběhy ze života

Jiřina Bohdalová

Délka: 42 min
Interpret: Jiřina Bohdalová
Vydavatel: Multisonic
Vydáno: 2023

V autentickém vyprávění naší herecké legendy se posluchači dozví kdy a jak začala točit pohádky, jak se naučila měnit hlasy, kdo byl její první hlasovou předlohou a jak vznikly například hlasy pro postavy Křemílka a Vochomůrky. Jako řidička měla též mnoho zážitků „ ze života“ s policisty a dozvíme se zde, jak se jí podařilo úspěšně se vyhnout pokutám. Ve svém vyprávění neopomenula též zmínit historky se svými nejznámějšími hereckými kolegy Vladimírem Dvořákem a Vladimírem Menšíkem.

JIŘINA BOHDALOVÁ
Legendární česká herečka ztvárnila svoji první dětskou roli už jako šestiletá v roce 1937 a je herecky činná dodnes. Jako jedna z mála má své fanoušky i u nejmladší generace. Díky pohádkám z Večerníčků ji znají děti už od tří let. Za svůj život prošla více divadly, 37 let například účinkovala ve Vinohradském divadle. Věnovala se filmové tvorbě (Čtyři vraždy stačí drahoušku), dalším bylo účinkování v televizních pořadech (Televarieté), ale též v televizních seriálech ( Cirkus Humberto). Velice bohatá je i její filmografie (Nesmrtelná teta). Je také držitelkou dvou Českých lvů za hlavní roli (Nesmrtelná teta, 1993; Fany, 1995). V roce 2011 obdržela Cenu Thálie za celoživotní dílo v divadle.