Obálka audioknihy Výdech

Interpret: Libor Hruška
Vydavatel: Audiotéka, Host
Vydáno: 2021

Devět ohromujících povídek z blízkých realit, v nichž je něco zásadně jinak. Ted Chiang přináší fantastické odpovědi na otázky, které nás zajímají od nepaměti, a vnáší do nich nová dilemata.

Kdybychom měli k dispozici portál v čase, daly by se vymazat naše vlastní skutky z minulosti? Nabídne-li se lidem možnost nahlédnout do nesčetných paralelních světů, jak konkrétně to dokážou využít — anebo zneužít? A jaký by na nás mělo dopad, kdybychom získali praktický důkaz, že svobodná vůle neexistuje? Pokud ve zcela jiných realitách platí stejné fyzikální zákony, můžeme dojít ke shodnému poznání? Co když hledáme ve vesmíru inteligentní život, ale on je tu po celou dobu s námi?

TED CHIANG
Ted Chiang (nar. 1967) pochází z Port Jeffersonu ve státě New York. Za svou tvorbu získal čtyři ceny Hugo, čtyři ceny Nebula a šest cen Locus. Přestože jeho dílo není obsáhlé — vydal pouze dvě sbírky Příběhy vašeho života (2002) a Výdech (2019) —, je Ted Chiang považován za jednoho z nejvýznamnějších současných autorů sci-fi.

Audiokniha Výdech obsahuje devět sci-fi povídek od autora Teda Chianga. Překlad Robert Hýsek a Richard Podaný. Čte Libor Hruška, Kajetán Písařovic a Adéla Kubačáková. Režie Helena Rytířová.