Politické kauzy

Luboš Xaver Veselý

Délka: 8 h 19 min
Interpret: Václav Knop
Vydavatel: SixFresh
Vydáno: 2016
Typ souboru: MP3
Velikost: 469 MB

Miliony v krabici od vína, kterou obdržel hejtman David Rath. Láska premiéra Petra Nečase k ředitelce jeho kabinetu Janě Nagyové, jež způsobila pád vlády. Podezřelé obálky šéfa Věcí veřejných Víta Bárty. Utajovaná, leč neutajená lánská schůzka místopředsedy ČSSD Michala Haška a jeho kolegů s prezidentem Zemanem, která měla vyhodit ze sedla Bohuslava Sobotku. Záhadná privatizace severomoravských dolů. Podivný nákup letadel CASA...
To jsou některé z kauz, které v nedávné minulosti otřásly českou politickou scénou. Moderátor a publicista Luboš Xaver Veselý jich v této knize shromáždil celkem jedenáct. Svého času plnily první stránky novin a uprostřed mediálního třeštění se často vytrácely souvislosti a smývaly rozdíly mezi padouchy a hrdiny. Ačkoli na ně česká veřejnost nezapomněla, dnes už si málokdo dokáže vybavit, jak ten či onen případ vlastně skončil a zda vůbec byli viníci nalezeni a potrestáni.

Luboš Xaver Veselý mapuje slavné české politické kauzy svědomitě a přehledně. A především s odstupem času, kdy už utichla mediální hysterie a s ní mnohdy divoké spekulace a manipulace s fakty ze strany nejrůznějších zájmových skupin.
Zdaleka ne všechny skandály popsané v knize mají dobrý, nebo alespoň nějaký konec. Spousta otázek zůstává nezodpovězena a několik let staré události mají přesah i do dnešních dnů – a to mnohdy větší, než si připouštíme. Právě proto si zaslouží, aby nebyly zapomenuty.

Obsah:
1. Předmluva
2. Miliony místo vína
3. Když se velí z kantýny
4. Špinavá hra ze Vsetína
5. Pilot, nebo pedofil?
6. Obálka - věc veřejná
7. Poslední večeře v Lánech
8. Je třeba ji zabít
9. Myslel to upřímně
10. Privatizuj, kamaráde
11. Milionový advokát
12. Premiér zavináč cézet
13. Doslov

Politické kauzy - audiokniha obsahuje novinářsky zpracovaný popis jedenácti skandálů, které v poslední době otřásly českou politickou scénou. Autor Luboš Xaver Veselý, čte Václav Knop a Luboš Xaver Veselý. Zvuk a střih Kryštof Knop.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky