Obálka audioknihy Opice z našej police

Opice z našej police

Krista Bendová

Interpret: Zuzana Kronerová
Vydavatel: BUVIK, Wisteria Books
Vydáno: 2020

Kultový humoristický „román“ o obyčajnej rodine s tromi podarenými bračekmi, o ich trpezlivej a láskavej mame a milujúcich starých rodičoch a o pätnástich opičkách.

Ideálne hravé príbehy na počúvanie rovnako pre malých ale i veľkých, ochotných vrátiť sa do detského sveta plného dobrodružstiev a snívania o tom, že aj plyšové opice môžu ožiť. Bonusom knihy je Frickova tajná reč, ktorá má čarovnú moc.

Kniha s ilustráciami Boženy Plocháňovej dostáva konečne svoju vynikajúcu zvukovú podobu.

KRISTA BENDOVÁ
poetka, prozaička, novinárka a dramatička, známa predovšetkým ako autorka kníh pre deti a mládež, manželka básnika Jána Kostru a mama troch synov. Písala knihy pre deti od 5 do X rokov, pre všetkých, ktorí neprestali byť deťmi a radi sa nechajú unášať fantáziou. Na jej riekankách Čačky hračky (1949) si brúsia jazýček aj dnešné deti. V roku 1967 napísala nestarnúce Opice z našej police a s veľkou popularitou sa stretli aj ďalšie, dnes už kultové postavičky Osmijanko s Osmidunčom z knihy Osmijankove rozprávky.

ZUZANA KRONEROVÁ
Kompletnú neskrátenú verziu knihy spolu s tajnou rečou plyšových opičiek s láskou zahrala a načítala Zuzana Kronerová. Po štúdiu na VŠMU pôsobila v Divadle pre deti a mládež v Trnave, neskôr na Novej scéne v Bratislave, v SND a v Divadle Astorka. Za svoje umelecké majstrovstvo získala významné ocenenia, napríklad Český lev za film Baba z ľadu, ale aj vyznamenanie od prezidenta SR. Deti ju majú rady ako Ednu Módnu v Rodinke Úžasných alebo vo filmoch o Harrym Potterovi. Úzko spolupracuje so Slovenským rozhlasom. Má dve deti a žije v Bratislave.

nahrávka a mix BMT studio 2020
autor: ©Krista Bendová (dedičia)/LITA 2019
interpret: Ⓟ Zuzana Kronerová 2020
zvuk © Tereza Králiková/Miroslav Králik 2020
hudba © EVA KISSmusic 2020
réžia © Barbora Kardošová 2020
ilustrácie © Božena Plocháňová 1967, 2020
dizajn obálky © Svetozár Mydlo, dedičia 2020.
grafická úprava © Ryc Trable 2020
foto © Marek Kovanič 2020
Vyrobila WISTERIA BOOKS s.r.o. Bratislava a Vydavateľstvo BUVIK, s.r.o. Ⓟ 2020 © 2020
Vydanie prvé

Všetky práva výrobcu a vlastníka autorských práv k dielu sú vyhradené. Bez súhlasu je výroba kópií a šírenie tejto nahrávky zakázané.

Audiokniha Opice z našej police obsahuje pohádkový příběh, který napsala Krista Bendová. Čte Zuzana Kronerová.