Sedmikrásky

Délka: 11 h 28 min
Interpret: Petr Pochop
Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
Vydáno: 2017
Typ souboru: MP3
Velikost: 647 MB

Sedmikrásky - Audiokniha obsahuje severskou detektivku, jejíž autorkou je Kristina Ohlssonová. Čte Petr Pochop. Režie Jakub Tabery. Mistr zvuku Jan Kacian.

Tři příběhy v různých částech světa spolu nějak souvisí. Na jedné straně sebevraždy kněze a jeho manželky na stockholmském náměstí. Na druhé straně Ali, který utekl z Iráku do Švédska, kde po něm jeho dobrodinec požaduje protislužbu, o které se ale nikdo nesmí dozvědět. Na straně třetí v Bangkoku se mladé Švédce boří celý život. Kdo to má na svědomí? A jak to spolu vše souvisí? Mají Fredrika Bergmannová a Alex Recht dost času na vyřešení skládačky?

Kristina Ohlssonová
Spisovatelka detektivek žije ve Stockholmu, vystudovala politologii a pracovala na Ministerstvu zahraničních věcí, švédském Policejním prezidiu nebo Organizaci pro bezpečnost. Publikovala i odborné texty, zaměřené na izraelsko-palestinský konflikt a zahraniční politiku EU. Její druhý román Sedmikrásky, byl v roce 2010 nominován na nejlepší švédský detektivní román roku. Momentálně je autorka zařazována do špičky severských autorů krimi románů.

Petr Pochop (1975)
Petr Pochop působí v divadle D21, které založil se svými spolužáky v roce 2003 po absolutoriu na VOŠH Praze Michli, kde studoval herectví u Doc. Václava Martince, Antonie Hegerlíkové a herečky Pekingské opery Feng jün Son.

Kromě herectví se také aktivně věnuje pedagogické činnosti, je zakladatelem amatérského divadla „DSvPr", jehož cílem je hrát divadlo, ale neustále se herecky rozvíjet. Rovněž se podílí na divadelní činnosti seniorů - od roku 2013 v rámci projektu Fresh senior club na Praze 6 a od roku 2016 vede skupinu v rámci Akademie umění a kultury pro seniory.

Hrál také v několika filmech a dokumentech: např. v dokumentárně edukativním seriálu České televize „Kam s nimi“( 2005), dokumentárním filmu Jana Hoška „Upadni a choď“(2015), krátkometrážním filmu Martina Krále “Memento Mori”(2004), filmu Petra Chmely „Prokletí Máje“ (2012) či Elieho Razzouka „Neodpustitelné“(2009). Dále pak v celovečerním filmu Jana Bušty „Televise Bude!“ (2014), filmu Ivana Vojnára „Nepravděpodobná romance” (2013) nebo filmu Juraje Herze Habermanův Mlýn (2010). Teprve krátce se věnuje i mluvenému slovu, stal se jedním z hlasů audioknihy Mary Shelley „Frankenstein.

Copyright © Kristina Ohlsson 2010. Published by agreement with Salomonsson Agency
Překlad © Luisa Robovská
Obálka Lucie Mrázová

více

Série Fredrika Bergmanová a Alex Recht

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma