Obálka audioknihy Chudák a boháč

Vydavatel: Česká televize
Vydáno: 2023
Série: Čtení do ouška

Chudé ženě zemřel muž. Zbylo po něm šest dětí. Bohatý lakomý mlynář, kmotr dětí, ale odmítl vdově pomoci v nouzi. Hodná mlynářka to však slyšela a tajně jí dala mouku a chléb. Večer přišel do chalupy chudý pocestný a vyprosil si nocleh. Ráno po něm zůstala jen hromádka dukátů. Podle snu nejstaršího Josífka to byl jeho patron, svatý Josef. Mlynář lstí zjistil, že má žena trochu peněz a chtěl jí je ukrást. Tomu ale zabránil sám čert. A tak si vdova i mlynářka žily šťastně a spokojeně.

JIŘÍ DVOŘÁK
Vystudoval herectví na JAMU a po studiích získal angažmá v Městském divadle v Brně. Již řadu let působí v pražském Divadle na Vinohradech. Na jevišti i na televizních obrazovkách ho diváci můžou vidět jak při ztvárnění postav dramatických, tak i pohádkových. Nelze opomenout roli čerta Uriáše v pohádkách Anděl Páně, režiséra Jiřího Stracha. Jeho zvučný hlas se objevuje také v mnoha audioknihách.

Audiokniha Chudák a boháč, autorka Božena Němcová, čte Jiří Dvořák.

Série Čtení do ouška

Obálka audioknihy O třech dracích