Obálka audioknihy Nihilista na balkonu

Interpret: Vasil Fridrich
Vydavatel: C-flat
Vydáno: 2021

Nihilista na balkonu je audiokniha, která obsahuje pět soudobých humoristických novel na pomezí fantaskna a satiry. Povídky jsou chytře vystavěné na paradoxech naší podivně komické současnosti. Kniha se zabývá aktuálními společenskými tématy: dezinformace a konspirační teorie, soužití různých kultur, hodnotová a existenciální krize, efektivita vzdělávacího systému apod. Jedna z povídek, věnovaná byrokratizaci společnosti a reakci státu na krize, se s příchodem koronavirové pandemie stala paradoxně aktuálnější, než byla v době jejího vzniku.

Audiokniha je zpracovaná na pomezí čisté audioknihy a dramatizace, každá z povídek má jiné obsazení a je i formálně jinak zpracovaná.

První vydání tištěné knihy bylo ihned vyprodané, kniha má velmi kladné ohlasy i hodnocení.

PETR HOLÝ
Petr Holý je současný mladý autor a kniha “Nihilista na balkonu” je jeho prvotina.
Do širšího povědomí veřejnosti razantně vstoupil článkem “Covid a matematika aneb koho poslouchat a koho neposlouchat v časech pandemie”, který s velkým ohlasem proletěl českým online světem až k otištění v Respektu. Petr Holý vystudoval Fakultu sociálních věd a Fakultu humanitních studií UK. Pracoval na oddělení bezpečnostních hrozeb a krizového řízení Ministerstva vnitra, byl také českým zástupcem ve Výboru expertů na terorismus Rady Evropy ve Štrasburku. V současnosti si plní dětský sen a kromě psaní řídí tramvaj.

Audiokniha Nihilista na balkonu – humoristické povídky Petra Holého čtou Vasil Fridrich, Petr Čtvrtníček, Jana Stryková a další.