Debutantka

Interpret: Vasil Fridrich
Vydavatel: Témbr
Vydáno: 2021

Audiokniha Debutantka obsahuje detektivní příběh od autora úspěšného TV seriálu První republika Jana Gardnera. Čte Vasil Fridrich.

Pátek, 4. října 1929. Slavnostní otevření Barrandovských teras je společenskou událostí sezóny. K tanci a poslechu hraje orchestr R. A. Dvorského, bratři Havlové, Václav Mária a Miloš, vítají přátele a prominentní hosty. Bouřlivá dvacátá léta vrcholí a zlatá mládež si je patřičně užívá. Když je však večírek v nejlepším, třeskne na parketu výstřel a na parketu zůstane ležet tělo…

Do řešení případu se krom policie pustí poněkud nevšední dvojice vyšetřovatelů. Emily Vavřincová, jediná dcera bohatého pražského podnikatele, a Edgar Hollander, nový komorník rodiny, kterého Emily vydává za slavného detektiva ze Scotland Yardu. Co na tom, že Edgar neumí ani slovo anglicky – hlavní je, že výsledky Emilyna pátrání bere policie konečně vážně. Stopy vedou, až k americké prohibici, na které se rozhodl vydělat i Čech přezdívaný „Gatsby“… Atmosféra první republiky ožívá v příběhu vášně, osudové lásky, velkých snů a kamarádství na život a na smrt.