Obálka audioknihy Zmizím ve tmě

Interpret: Bohdana Pavlíková
Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2023

„BUDEŠ NAVĚKY UMLČENA A JÁ ZMIZÍM VE TMĚ…“

„Zabiják z Golden State“ spáchal v 70. a 80. letech v okolí Los Angeles třináct vražd a znásilnil desítky žen. Třicet let po jeho řádění se Michelle McNamarová vydala po zdánlivě vychladlých stopách a začala pátrat po sériovém vrahovi žijícím v domnění, že už spravedlnosti unikl. Zapálené, trpělivé a pečlivé investigativní novinářce se ve spolupráci s policií podařilo nashromáždit a interpretovat řadu drobných, nicméně podstatných vodítek. Právě ona také dala pachateli přezdívku, pod níž ho americká veřejnost zná. Jenže nic není zadarmo: pod povrchem bublaly problémy a cílevědomá autorka je byla nucena řešit řadou léků. Skutečný příběh mapuje nejen osud brutálního predátora, který toužil navždy zmizet ve tmě, ale i život neohrožené pátračky, jíž se reportérská posedlost stala osudnou…

Stejnojmenný dokumentární seriál z roku 2020, volně natočený podle tohoto bestselleru, vznikl v produkci HBO.

MICHELLE MCNAMARA
Absolventka univerzit Notre Dame a Minnesota se narodila v Oak Park v Illinois. Po dokončení studií se přestěhovala do Los Angeles, aby se mohla věnovat psaní pro televizní a filmový průmysl. Její celoživotní fascinace vraždou dívky, která se odehrála nedaleko místa, kde v dětství žila, ji přivedla až k založení blogu True Crime Diary, kde se zabývala dosud neodhalenými pachateli zločinů. Když narazila na nevyřešené případy znásilnění a vražd v Californii, rozhodla se, že přispěje k vyšetřování a pomůže Zabijáka z Golden State, jak ho pojmenovala, vypátrat. Naneštěstí se ještě před dokončením knihy Zmizím ve tmě stala tragédie a o vydání budoucího bestselleru se zasloužil její manžel Patton Oswalt a spolupracovníci Paul Haynes a Billy Jensen.

BOHDANA PAVLÍKOVÁ
Studovala Gymnázium v Teplicích, externě spolupracovala s Krušnohorským divadlem. Poté vystudovala Střední školu dramatických umění při divadle Šumperk, kde v angažmá setrvala do roku 2013. Kromě herectví se věnovala vedení ochotnického Studia D123. Hostovala v olomouckých Hořících žirafách, v Národním divadle Ostrava nebo Laterně Magice. Jako pedagožka působila na VOŠ Herecká v Michli. Rok byla členkou Městského divadla v Kladně. Každé léto organizuje dětský tábor. Od roku 2015 je členkou hereckého souboru Švandova divadla.