Obálka audioknihy Válka ve třetím poschodí, Pech pod střechou, Požár v suterénu

Interpret: Viktor Preiss
Vydavatel: Radioservis
Vydáno: 2011

Tyto tři aktovky jsou myšleny jako pocta Janu Nerudovi. Autor je sám charakterizoval s odstupem času takto:
"VÁLKA ukazuje bezbřehý respekt vuči moci, vedoucí až k tomu, že se dva neznámí, slušní a veskrze zcivilizovaní občané sousedních zemí v údajném zájmu svých národních a státních komunit vzájemně pobijí.
PECH zkoumá, jak se dusledně opakovaná lež či zhola nezmyselné tvrzení, násobené bez přestání všemi komunikačními prostředky, které má moderná moc k použití, nestává sice pravdou, ale zato krvavou skutečností.
POŽÁR vypráví, jak maximální moc vede k vzniku nesčetných minimocí, které v jejím silovém poli páchají násilí k vlastnímu prospěchu, bez ideologických okolků.."

Válka ve třetím poschodí, Pech pod střechou a Požár v suterénu – tři aktovky o nezvaných hostech známého spisovatele Pavla Kohouta. Hrají: Viktor Preiss, Daniela Kolářová, Miroslav Donutil, David Novotný, Andrea Elsnerová, Miroslav Táborský, Barbora Hrzánová a další...