Obálka audioknihy Plyšový Buddha

Interpret: Luboš Pavel
Vydavatel: Creatio
Vydáno: 2020

Životní příběh muže, který prošel skutečně vším možným. Narodil se na palubě letadla, vyrůstal na farmě bez adresy, dospíval v ulicích velkoměsta, vystřídal desítky zaměstnání, téměř zemřel, aby se mohl znovu zrodit…

Ústředním mottem knihy je myšlenka: Hra je tak vážná, jak vážně se hraje. Poukazuje na to, že záleží jenom na nás, jak jednotlivé životní situace prožíváme. Kniha Plyšový Buddha přináší inspiraci, jak i náročné situace zvládat s lehkostí, nadhledem a humorem.

MICHAL ČAGÁNEK
Básník, písničkář a spisovatel. Milovník života v jeho nejryzejší podobě. Ve svých knihách se zabývá otázkami nalezení štěstí a vnitřního klidu. Dále se věnuje tématům jako je přátelství, láska, vztah člověka k sobě samému, prostředí, ve kterém žijeme, i k tomu, co nás přesahuje. Jan Kučera doposud napsal šestnáct knih.

„Nemohu tvrdit, že se vše, co v této knize popisuji, skutečně stalo. Kdykoliv však rád odpřísáhnu, že všechno, o čem píši, je pravda. Neumím si vymýšlet. Slova do mě vstupují tak, jako voda vstupuje do krajiny. Dávám jim prostor se projevit, ne slovům, ale tichu za nimi. To ticho spojuje vše, to ticho je vším.“

Audiokniha Plyšový Buddha, autor Michal Čagánek, čte Luboš Pavel.