Obálka audioknihy Tři mušketýři

Interpret: František Němec
Vydavatel: Radioservis
Vydáno: 2011

Tři mušketýři - audiokniha zachycuje slavný historický román Alexandra Dumase. František Němec (d´Artagnan), Petr Haničinec (Athos), Martin Růžek (Porthos), Zdeněk Řehoř (Aramis), Irena Kačírková (Mylady de Winter), Rudolf Pellar (vypravěč) a mnozí další excelují v klasické rozhlasové dramatizaci z roku 1969.

Román podrobně líčí život mladého muže d´Artagnana, poté, co opustil svůj domov, aby se stal jedním z mušketýrů. Na své cestě se setkává se třemi mušketýry: Athosem, Porthosem a Aramisem. Postupně je všechny vyzve na souboj, který nakonec skončí jejich přátelstvím.
Zavilým nepřítelem se ale povedené čtyřce dobrodruhů stane kardinál Richelieu, který baží po moci a splétá nejrůznější intriky. Mstí se D´Artagnanovi za překazený plán a unese jeho milou, Constance Bonaciex, kterou se mušketýrům nedaří nalézt. Během pátrání však odhalí jiné pletichy, a to mylady Winter, z níž se nakonec vyklube úplně někdo jiný.
D´Artagnan nakonec za své hrdinské činy obdrží hodnost mušketýra a se svými třemi druhy chrání zájmy krále a čest svou i své milé. Za své činy jsou všichni odměneni, ale jejich osudy se nakonec vydávají různými směry.