Obálka audioknihy Brouci v hlavě: Jak se zbavit vtíravých myšlenek

Brouci v hlavě: Jak se zbavit vtíravých myšlenek

Sally M. Winston

Interpret: Jana Štvrtecká
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2023

CO MI ZABRÁNÍ STRČIT KOCOURA DO MRAZÁKU?

Autoři – zkušení američtí psychologové vědí hodně o panice, úzkosti, obavách či fobiích. Jejich kniha vám tentokrát poradí, jak vyzrát nad vtíravými myšlenkami.

Stává se vám, že vás někdy přepadnou doslova hrůzné myšlenky? „Co když uklouznu ve vaně a zraním se?“ „Co když mi při koupání vyklouzne dítě z ruky?“ Ba dokonce: „Co mi zabrání strčit kocoura do mrazáku?“ Jsme špatní, nemožní, ba psychicky nemocní, když nám čas od času tohle vytane v mysli? Nikoli! Tyto nechtěné vtíravé myšlenky mají i zdraví a hodní lidé. Jestli vás takové nápady trápí, pak vám autoři – američtí psychologové, odborníci na zvládání úzkosti – pomohou odpoutat se od nich, překonat zahanbení, které s sebou nesou, a snížit vaši úzkost. Díky této knize poznáte, že nad vtíravými myšlenkami – těmi brouky v hlavě – můžete vyhrát.

SALLY M. WINSTON
Americká psycholožka se narodila v Montrealu a vystudovala Cornellovu univerzitu a Illinoiskou univerzitu. V roce 1992 spoluzaložila Institut úzkostných a stresových poruch v Marylandu, který se specializuje na léčbu fobií, paniky, obav a souvisejících poruch. Jako první získala prestižní cenu Jerilyn Rossové, kterou uděluje Anxiety and Depression Association of America (ADAA). Vede vzdělávání terapeutů.

MARTIN N. SEIF
Americký psycholog, věnuje se kognitivně behaviorální terapii. Spoluzaložil Anxiety and Depression Association of America. Je spoluředitelem Centra pro léčbu úzkosti a fobie v nemocnici White Plains Hospital. Má soukromou praxi v New Yorku a Greenwichi ve státě Connecticut a je spoluautorem knih Co každý terapeut potřebuje vědět o úzkostných poruchách, Jak se zbavit vtíravých myšlenek a dalších.

JANA ŠTVRTECKÁ (1971)
Divadelní herečka a dabérka. Po absolutoriu JAMU nastoupila do brněnského Národního divadla, kde působí dosud. Hned na počátku dostala velkou příležitost v podobě jedné z titulních rolí Shakespearova dramatu Romeo a Julie, následovaly další velké role v domácím i světovém repertoáru (Pohádka máje, Zločin a trest, Nebezpečné známosti, Past na myši). Hraje komediální postavy – například herečku Ortensii v Mirandolíně nebo Tetu Kateřinu v Saturninovi, je však i tragickou Polinou v Čechovově Rackovi, Vévodkyní z Yorku v Králově řeči, Marií ve Večeru tříkrálovém. Pravidelně se věnuje dabingu, zpočátku to byly seriály (Dallas, Komisař Rex), cení si i možnosti dabovat Julienne Mooreovou ve filmu Hodiny nebo Miu Farrowovou v Rosemary má děťátko.

Nahrávka vznikla podle knihy Sally M. Winstonové & Martina N. Seifa Brouci v hlavě, vydané nakladatelstvím Portál v roce 2020. Text copyright © 2017 by Sally Winston and Martin N. Seif. Z anglického originálu Overcoming unwanted intrusive thoughts: a CBT-based guide to getting over frightening, obsessive, or disturbing thoughts přeložila Marcela Koupilová. Translation © Marcela Koupilová, 2020. Čte Jana Štvrtecká. Režie, zvukové předěly Soundguru. Technická redakce Klára Vejda Melicharová. Vyrobilo studio Soundguru. Photo © Shutterstock. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o. ve spolupráci s nakladatelstvím Portál, 2023.

Audiokniha Brouci v hlavě: Jak se zbavit vtíravých myšlenek, autoři Sally M. Winston a Martin N. Seif, čte Jana Štvrtecká.