Obálka audioknihy Staré řecké báje a pověsti 8

Vydavatel: Radioservis
Vydáno: 2022
Série: Staré řecké báje a pověsti díl 8

Dávné řecké báje a pověsti zrodila lidová fantazie starověkých Řeků v době, kdy lidé ještě neznali ani železný pluh. Vytvořil je génius slavného národa Helénů a obstály ve zkouškách tisíciletí. Jen těžko si lze představit kulturního člověka, který by nevěděl, kdo byli Herkules nebo Prométheus, Afrodita či Europa, Kyklopové, Sirény, Múzy nebo hromovládný Zeus. Výběr z těchto bájí a pověstí zpracoval na počátku druhé poloviny minulého století spisovatel Eduard Petiška a čtenáři si knihu, napsanou velmi moderně, ale přitom s velkou úctou k tradici, oblíbili hlavně pro její poutavost a svěžest.

Příběhy z řecké mytologie, upravené pro rozhlas na základě asi nejznámější knihy spisovatele Eduarda Petišky, čtou: Vilma Cibulková a Jan Šťastný.

Část 8

Gýres a prsten
Paris a Helena
Trojská válka
Pád Tróje
Agamemnón a Aigisthos

Audiokniha Staré řecké báje a pověsti 8 obsahuje příběhy z řecké mytologie. Autor Eduard Petiška, čtou Vilma Cibulková a Jan Šťastný.