Obálka audioknihy Zázrak svaté Winifredy

Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2019
Série: Případy bratra Cadfaela díl 1

Když je cena za hřích příliš vysoká…

Světaznalý bratr Cadfael se po rozmanitých životních dobrodružstvích uchýlil do kláštera v Shrewbury, kde se věnuje zahradničení a je obzvláště pyšný na svou bylinkovou zahrádku. Píše se rok 1137 a převor se pro opatství rozhodne získat ostatky velšské mučednice Winifredy. Se skupinou vypravenou za tímto účelem do Gwytherinu putuje i bratr Cadfael, aby jako rodilý Velšan při vyjednáváních tlumočil. Po příjezdu však zjišťují, že snaha o převezení relikvií naráží na odpor místního lidu, vedeného velmožem Rhisiartem. Ten je navíc vzápětí zavražděn. Někteří tvrdí, že ho tajuplným šípem proklála sama Winifreda, avšak Cadfael tuší, že luk svírala ruka smrtelníka, proto se odhodlaně pouští do vyšetřování.

ELLIS PETERS
Anglická spisovatelka velšského původu, vlastním jménem Edith Mary Pargeter, se věnovala zejména válečné, historické a detektivní próze. Je autorkou více než sedmdesáti knih, které vyšly v milionových nákladech v patnácti jazycích. V roce 1994 obdržela Řád Britského impéria za zásluhy o literaturu, je držitelkou prestižních žánrových ocenění Stříbrná a Diamantová dýka udělováných každoročně britskou asociací autorů detektivek Crime Writers´Association (CWA). Do světové literatury se zapsala trilogií Nebeský strom (1958-1963), řadou případů inspektora Felse i jeho syna (1951-1978) a dvacetidílnou sérií historických detektivek s bratrem Cadfaelem (1977-1994), jíž proslavil i televizní seriál (1994-1998) s Derekem Jacobim v hlavní roli. Byla propagátorkou české kultury v Anglii, pravidelně navštěvovala Prahu a překládala díla českých autorů do angličtiny (např. B. Němcová, J. Neruda a B. Hrabal).

PAVEL SOUKUP
Vystudoval žurnalistiku na Univerzitě Karlově a poté úspěšně absolvoval DAMU. Po studiu působil v oblastních divadlech, později se vrátil do Prahy, kde hrál v Městských divadlech pražských, především v Divadle ABC, a stal se členem souboru Hudebního divadla v Karlíně. Dobře známý je z televizních obrazovek – od roku 1980 se objevuje v televizních pohádkách, komediích a také v seriálech (např. Náhrdelník, Život na zámku, Ordinace v růžové zahradě). Daleko známější je ovšem jeho hlas – jednak díky mnoha dokumentům, k nimž namluvil komentář, a jednak jako dabér Arnolda Schwarzeneggera, Robina Williamse, Gérarda Depardieua, Michaela Douglase, Harrisona Forda, Bruce Willise nebo Roberta Redforda. Svůj hlas propůjčil i kresleným postavičkám z filmů Toy Story: Příběh hraček, 101 dalmatinů či Spláchnutej. Za mistrovství v dabingu byl několikrát oceněn.