Obálka audioknihy Caligo

Interpret: Peter Kočiš
Vydavatel: Publixing
Vydáno: 2019

Zem sa stáva neobývateľnou. Ignorantské správanie ľudí ju priviedlo na pokraj existencie a zdá sa, že cesta späť je nemožná. Veľká skupina ľudí sa chystá Zem opustiť a začať nový život na planéte SOLU.

Posledná generácia dospievajúcich, ktorí sa narodili už ako Vigilovia, odmieta Zem opustiť. Pod vedením charizmatického Ervyna hľadajú útočisko na miestach, ktorým sa z akéhosi záhadného dôvodu prírodné katastrofy vyhýbajú. Je bezpečie týchto miest naozaj len náhoda?

Ditariovia, vzácna skupina ľudí s fenomenálnou pamäťou, odovzdávajú svoje spomienky spoločnosti S.P.E.R.A. a pomáhajú tak uchovať informácie o Zemi. Ľudia totiž postupne strácajú pamäť. Stále viac a viac. Čo sa deje so spomienkami, ktoré dobrovoľne venujú výskumu?

Andrea, jedna z mála ľudí z tejto skupiny, je pod tlakom doktora Simona. Núti ju, aby sa vo svojich najsilnejších spomienkach otočila a pohla iným smerom. Dá sa v spomienke otočiť smerom dozadu a vnímať veci, ktoré sme predtým nevideli? A čomu to má poslúžiť?

Calix, rastlina s červenými kvetmi nevídanej krásy, začína po odlete časti ľudstva vyrastať na všetkých miestach zeme. Aj tie najvyprahnutejšie miesta sú odrazu celé obrastené touto zvláštnou rastlinou. Kde sa nabrala? Ako je možné, že dokáže prežiť tam, kde už prestal život prakticky existovať?

Vigilovia a Spiaci. Podarí sa im spoločne zvrátiť zánik Zeme?

MONIKA ŠIMKOVIČOVÁ
Monika Šimkovičová sa narodila v Skalici na Slovensku. Hoci vyštudovala ekonómiu a krátky čas pracovala v zahraničnom obchode, živia ju v súčasnosti predovšetkým jej ruky. Odmalička maľuje a napriek tomu, že ju dnes maľovanie živí, nepovažuje sa za výtvarníčku, ale skôr za remeselníčku. Ručne vyrába rôzne umelecké predmety, ktoré úspešne predáva do celého sveta.

Pred dvadsiatimi rokmi začala písať, ale nepovažuje sa ani za spisovateľku. Tvorí vždy to, na čo má práve v tom čase chuť a preto je pre ňu jej práca najväčšou záľubou a láskou.
Nakrútila dokument z prostredia festivalu filmov o umení, venovala sa tvorbe návrhov interiérov, šila koncertné kostýmy pre rôzne hudobné skupiny a v Bratislave otvorila pred siedmimi rokmi galériu vlastných diel - Fantastické veci. Ako finalistka súťaže Poviedka´99 odštartovala vzápätí svoju spisovateľskú tvorbu.

Nasledovala kniha poviedok Utajené skutočnosti, kontroverzný román Bruno v hlavě (spoluautor český muzikant a scenárista XindlX), audiokniha so sci-fi príbehom Roden24, poviedkový román Vigil, román Caligo, knihu jemne strašidelných rozprávok pre deti Stratené topánky a pripravuje svoju ďalšiu knihu s názvom Aluni. Od roku 2016 sa jej literárne diela prekladajú aj do angličtiny.

Audiokniha Caligo obsahuje sci-fi příběh autorky Moniky Šimkovičové. Čte Peter Kočiš.