Tichá smrt

Délka: 12 h 0 min
Interpret: Filip Kaňkovský
Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2021
Typ souboru: MP3
Velikost: 677 MB

KDYŽ SE Z POLICISTŮ NA STOPĚ ZLOČINU STANE LOVNÁ ZVĚŘ…

Měla to být rutinní záležitost – eskortovat ze Španělska zpět do Británie dopadeného drogového dealera. Než však skotský detektiv John Mackenzie dorazí na andaluské Slunečné pobřeží, všechno je jinak. Zlotřilý Jack Cleland přezdívaný Rapl Jock uprchl a vyhrožuje, že se rodině zatýkající policistky krvavě pomstí za incident, při kterém zahynula jeho těhotná přítelkyně. Svérázný ochránce zákona bez sebemenší špetky taktu se rázem ocitá mezi horkokrevnými Španěly, kteří v něm vidí upjatého bledého hromotluka s pedantskými sklony. Jenže jedině Johnovou zásluhou začnou místní strážci pořádku Clelandovi a jeho poslednímu velkému kšeftu zase šlapat na paty. Bohužel však pozapomněli na to, že zločinci jsou jako krysy – zahnaní do kouta bývají nejnebezpečnější…

Nový román oceňovaného autora kriminálních próz a thrillerů přináší napínavý příběh o pomstě s nezapomenutelnou postavou přespolního detektiva.

PETER MAY
Skotský romanopisec a detektivkář pochází z Glasgow, ale nyní žije a tvoří v jižní Francii. Původně se živil novinařinou (pro The Scotsman a The Glasgow Evening Times), ale poté, co oslnil jako televizní scenárista, se rozhodl vstoupit na čistě spisovatelskou dráhu. Celosvětové renomé si vydobyl šestidílnou sérií čínských thrillerů (česky 2015–2020) s detektivem Li Jenem a patoložkou Margaret. Mezi jeho další populární řady patří volná trilogie ze skotského souostroví Vnější Hebridy, zahrnující tituly Skála, Muž z ostrova Lewis a Šachové figurky (česky 2013–2014), a Akta Enzo (česky od roku 2006). Oblibu si získal i samostatnými romány Ostrov Entry, Umrlčí cesta, Útěk, Ochráním tě či Karanténa (česky od roku 2015).

FILIP KAŇKOVSKÝ
Vystudoval hru na klavír na Konzervatoři Jaroslava Ježka, poté absolvoval obor herectví na DAMU. Je členem činoherního souboru pražského Národního divadla, hostuje v ústeckém Činoherním studiu, v Divadle Komedie nebo v Divadle Minor a k vidění je i v inscenacích divadelního uskupení Tygr v tísni. Zahrál si rovněž ve filmech jako ...a bude hůř, Klub osamělých srdcí, Jarmareční bouda, Lidice nebo Příběh kmotra a v seriálech Čtvrtá hvězda, Modré stíny, Bohéma či Hlava Medúzy. Mimoto je frontmanem kapely Green Småtroll, v níž zpívá a hraje na klávesy (skupina získala žánrovou cenu Anděl 2009 v kategorii Ska & Reggae za album Rude Jazz).

Copyrights:
Audiokniha (P) & © OneHotBook, 2021. Všechna práva vyhrazena.

Audiokniha Tichá smrt – krimi příběh Petera Maye čte Filip Kaňkovský.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma