Obálka audioknihy Šantaram

Vydavatel: Kristián
Vydáno: 2020
Velikost: 1.45 GB

Hlavní hrdina přilétá do Bombaje, aniž kdo tuší, že jeho příjezdu předcházel útěk z přísně střežené australské věznice, kde si odpykával devatenáctiletý trest za loupežná přepadení. Loupil, aby ukojil svou závislost na heroinu, kterou si vypracoval po rozpadu rodiny. V Bombaji získává přátele, kteří mu pomohou zorientovat se v tamějším životě, ale další životní zvraty ho opět dostávají do vězení a posléze na cestu mafiána, pašeráka i bojovníka v afghánské válce.

Román Šantaram je silný a napínavý příběh. Ale je to také výpověď o citech, hledání dobra, hodnotě rodiny a lidského života i jeho smyslu. Kniha je také označována jako „novodobý Motýlek“ a po vydání okamžitě získala mezinárodní věhlas a uznání.

GREGORY DAVID ROBERTS
Gregory David Roberts se narodil v roce 1952 v australském Melbourne, kde vystudoval filozofii a založil rodinu. Porozvodové trauma a ztrátu možnosti starat se o dceru řešil pomocí heroinu, což vyústilo v sérii ozbrojených přepadení bank. Za mřížemi měl strávit dvě desítky let, ale v roce 1980 se mu podařilo uprchnout do Bombaje. Po deseti letech byl dopaden v Německu při pokusu o pašování heroinu do země. Odtud ho deportovali zpět do Austrálie, kde si odpykal zbytek trestu, z toho dva roky na samotce. Ve vězení začal psát autobiografický román Šantaram, dozorci mu však dvakrát zničili rukopis, což představovalo léta práce navíc. V roce 2003 jeho „novodobý Motýlek“ konečně vyšel a okamžitě získal mezinárodní věhlas a uznání.

JAN VONDRÁČEK
Jan Vondráček je herec, dabér, člen Divadla v Dlouhé. Za postavu Lelia ve Lháři získal Cenu Alfréda Radoka. Získal tři Ceny za herecký výkon na GRAND Festivalu smíchu v Pardubicích - za Lelia ve Lháři, za Pana Jana v inscenaci Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách a naposledy za Pulce v Lidské tragikomedii. Jeden z nejlepších hlasů na audio knižním trhu – cena za nejlepšího interpreta za hlavní roli v dramatizaci Tom Ripley.

Audiokniha Šantaram obsahuje převážně autobiografický příběh, jehož autorem je Gregory David Roberts. Čte Jan Vondráček.