Obálka audioknihy Člověk za oponou

Vydavatel: Témbr
Vydáno: 2022
Série: Novinář Marek Vráz díl 6

Novináře Marka „Terence“ Vráze osloví s nabídkou doživotně odsouzený dvojnásobný vrah zvaný Rys. Chce, aby Terence objasnil nedávnou smrt jeho bratra Fritze, kterou policisté odložili jako sebevraždu. Rys policejní verzi nevěří a tvrdí, že Fritz by si dobrovolně život nevzal. Pokud se prý Terencovi podaří zjistit pravdu, zodpoví mu za to jakoukoli otázku o podsvětí, ve kterém se uplynulých třicet let pohyboval. Terence na Rysovu nabídku přistoupí, aniž ovšem tuší, do jak nebezpečných vod se ve skutečnosti vydává.

MARTIN GOFFA
Je populární autor detektivních příběhů. Kromě románů píše i povídky, s nimiž se prosadil v několika ceněných antologiích. Od druhé poloviny 90. let pracoval u Policie ČR. Svou profesní dráhu začal jako pochůzkář, převážnou většinu kariéry ovšem strávil jako detektiv kriminální služby. Po patnácti letech řady policistů opustil. Nyní se zabývá obchodem a psaním. Román Přiznat vinu, první díl jeho nové série s novinářem Terencem, se letos umístil na třetím místě v Ceně Jiřího Marka za nejlepší českou detektivku.

JAN MAXIÁN
Po absolvování Pražské konzervatoře působil na mnoha divadelních scénách (Kalich, Východočeské divadlo Pardubice, Broadway, Divadelní společnost Háta, Státní opera, Hybernia či Cirk La Putyka), proslavil se zejména jako člen populární skupiny Nightwork. Je rovněž skladatel a hudebník. Dobře známý je jeho hlas – daboval slavné hollywoodské herce (např. Elijah Wood, Tobey Maguire, Robert Patt inson) a řadu animovaných postav (např. hlavní postava seriálu Spongebob v kalhotách).

Martin Goffa: Člověk za oponou | Čte Jan Maxián | Režie Jan Drbohlav | Zvuk a střih Kate Hamsíková | Mastering Štěpán Škoch | Hudba Petr Hanzlík | Natočeno ve studiu All Senses Production s. r. o. | Produkce Kateřina Višinská | Vydala Euromedia Group, a. s. – Témbr v květnu 2022

Audiokniha Člověk za oponou obsahuje krimi příběh od autora Martina Goffy. Čte Jan Maxián.

Série Novinář Marek Vráz

Obálka audioknihy Přiznat vinu