Obálka audioknihy Semafor Komplet 70. a 80. léta

Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2018
Série: Semafor

Semafor Komplet 70. a 80. léta - audiokniha obsahuje výběr toho nejlepšího od tvůrců divadla Semafor z let normalizace. Autorem většiny textů je samozřejmě Jiří Suchý. Zpívají a hovoří Jiří Suchý, Jitka Molavcová, Jiří Šlitr, Věra Křesadlová, Jiří Datel Novotný, Michal Prokop, Jiří Helekal, Hana Zagorová, Karel Gott, Naďa Urbánková, Josef Dvořák, Zuzana Burianová, Eva Olmerová a desítky dalších.

Po úspěchu alba Semafor - léta šedesátá zákonitě přichází komplet, který sumarizuje dílo tvůrců divadla Semafor v letech normalizace. Vzhledem k nekompromisním politickým postojům Jiřího Suchého vycházelo po oněch 20 let zvukových nahrávek semaforských písní mnohem méně, než v desetiletí předchozím. Přesto existují záznamy z řady představení, mnoho písní nebylo publikováno v kompletech, ale jako samostatné singly.

Dvanáct alb zachycuje práci geniálního básníka a textaře Jiřího Suchého, který v dobách útlaku a nepohody, ve spolupráci s Ferdinandem Havlíkem, stvořil mimořádné dílo: stovky písní, které by se za příznivějších okolností staly evergreeny a desítky skvělých divadelních textů. Náš komplet obsahuje téměř vše, co bylo za dvacet let oficiálně vydáno, včetně Kytice a profilových alb, doplněno objevnými bonusy.

Představí tak členy souboru divadla Semafor, včetně stálice Jitky Molavcové. Jedenácté album přináší texty Jiřího Suchého, zpívané naší pěveckou elitou (mnohdy s překvapením odhalíme autora známé písničky). Dvanácté album obsahuje rarity, včetně mimořádného a speciálního bonusu záznamu posledního vystoupení Jana Wericha v rozhovoru s Jiřím Suchým v silvestrovském pořadu, nazvaném Setkání. Dvacet let vítězící umělecké tvorby v době nepohody a útlaku!

Vybraní interpreti: Jiří Suchý, Jitka Molavcová, Jiří Šlitr, Věra Křesadlová, Jiří Datel Novotný, Michal Prokop, Jiří Helekal, Hana Zagorová, Karel Gott, Naďa Urbánková, Josef Dvořák, Zuzana Burianová, Eva Olmerová, Eva Pilarová, Ljuba Hermanová, Ilona Záluska, Martha a Tena Elefteriadu, Václav Neckář, Hana Hegerová, Lucie Krecarová, Jitka Zelenková, Laďka Kozderková, Michael Kocáb, Vladimír Mišík, Marta Kubišová, Jana Robbová, Svatopluk Beneš, Waldemar Matuška, Viktor Sodoma, Jana Kratochvílová, Petra Černocká, Jiří Korn, Karel Černoch, Vladimír Klusák, Jan Werich.

Hraje Orchestr Ferdinanda Havlíka, Orchestr Karla Vlacha, Taneční orchestr Československého rozhlasu, Skupina Jiřího Brabce. Vybral a sestavil Lukáš Berný.

Série Semafor

Obálka audioknihy Semafor - Člověk z půdy