Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Znamenitá mrtvola

Znamenitá mrtvola

Agustina Bazterrica

Délka: 5 h 55 min
Interpret: Jakub Gottwald
Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2023
Typ souboru: MP3
Velikost: 334 MB

Neotřelá orwellovská dystopie, která jde ve zkoumání temných hlubin lidské duše až na dřeň

Samec, samice. Bytost. Stvoření. Šlechtěný druh. Speciální maso. Ale ne člověk. Nikdy ne člověk. Svět změnil virus, který znemožnil konzumaci zvířat, lidskou populaci ale nenapadl. Ve společnosti se tak postupně stal přípustným a později dokonce systémově podporovaným kanibalismus. Hlavní hrdina Marcos je tiše rozežírán vlastní ztrátou a ve svém smutku proplouvá prostředím jatek, kde mezi procesy bourání, půlení a usmrcování řeznickou pistolí umírá mnohem víc než jen němí jednotlivci pěstovaní ke konzumaci. Ztráta lidskosti, víry a morálky čpí z každého koutu ulice. Může se v soukolí obludného systému krutosti vůbec ještě něco změnit? A dokáže také Marcos potlačit své nejhorší instinkty?

Výstižná literární alegorie hierarchické struktury kapitalismu získala prestižní argentinské literární ocenění Premio Clarin de Novela.

AGUSTINA BAZTERRICA
Argentinská spisovatelka narozená v Buenos Aires původně vystudovala dějiny umění na místní univerzitě. V roce 2013 vydala román Matar a la niña (Textos Intrusos), o tři roky později knihu povídek Antes del encuentro feroz (Alción Editora). V roce 2017 získala cenu Clarín Novel Prize za román Cadáver exquisito, který vyšel téhož roku v nakladatelství Alfaguara. Společně s Pamelou Terlizzi Prina vede umělecký cyklus "Siga al Conejo Blanco" (Následuj bílého králíka), s Agustinou Caride provozuje semináře tvůrčího psaní.

JAKUB GOTTWALD
Narodil se v Brně, kde také začal navštěvovat dramatický kroužek. Absolvoval pražskou DAMU, obor alternativní a loutkové divadlo, a už od studentských let se soustavně věnuje dabingu. Před kamerou se poprvé objevil v pohádce O uloupené divožence (2007). V televizním seriálu Ordinace v růžové zahradě vystupoval jako medik Kryštof a následně se objevil v ještě populárnějším seriálu Comeback. Hlavní role ztvárnil v celovečerních filmech Dešťová víla, Syndrom léta, Menandros & Thaïs a Dvě nevěsty a jedna svatba.

Copyrights:
Audiokniha (P) & © OneHotBook, 2023. Všechna práva vyhrazena.

Audiokniha Znamenitá mrtvola, autorka Agustina Bazterrica, čte Jakub Gottwald.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma