Poslední poutník

Délka: 18 h 50 min
Interpret: Tomáš Jirman
Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
Vydáno: 2017
Typ souboru: MP3
Velikost: 1.06 GB

Poslední poutník - audiokniha obsahuje detektivní příběh. Autor Gard Sveen. Čtou Tomáš Jirman a Michal Stalmach. Zvuk a režie Ivo Martiník. Hudba Lukáš Bury.

Spletitý příběh propojuje dávné události z 2. světové války s událostmi současnými. Začíná návratem okouzlující Agnes Gernerové do Norska v roli britské tajné agentky. O více než šedesát let později jsou v lese nedaleko Osla nalezeny kostry lidských těl, které stářím odpovídají válečnému období. Nedlouho po tom dojde k vraždě bývalého odbojáře, bohatého podnikatele Carla Oscara Krogha. Vyšetřovatelům se podaří odhalit mezi těmito dvěma případy souvislost. Krogh se totiž pokoušel zjistit příčinu smrti Kaje Holta, vůdčí osobnosti odboje, který zemřel za nejasných okolností na jaře roku 1945. Kriminalista Tommy Bergmann se pohybuje v pavučině falešných výpovědí a zatajování klíčových událostí. Jedinou možností, jak se z ní dostat ven, je následovat stopy válečného šílenství, kdy touha přežít zastínila lásku i lidskou důstojnost…

Gard Sveen (1969)
Norský autor vykonává kromě psaní povolání odborného poradce na ministerstvu obrany a usadil se v městečku poblíž Osla. Ve stejném prostředí se odehrává také děj jeho detektivního příběhu Poslední poutník (2013), kterým začíná kriminální série. Kniha sklidila mezi čtenáři i kritiky nebývalý úspěch a Sveen za ni získal Rivertonovu cenu pro nejlepší detektivku roku a také skandinávský Skleněný klíč, stejně jako předtím Jo Nesbø.

Tomáš Jirman (1956)
Herec, který zakotvil nastálo v Národním divadle Moravskoslezském, pochází z Trutnova. Vystudoval pražskou DAMU a působil na olomoucké a šumperské scéně. Režíroval rozhlasové pořady a zahrál si také v televizních seriálech, například v Dobrodružství kriminalistiky nebo Četnických humoreskách. Do Ostravy přesídlil v 80. letech a zařadil se k výrazným hercům s nezaměnitelným hlasem.

Michal Stalmach (1982)
Opavský rodák si oblíbil divadlo a kontakt s publikem. Léta působil v angažmá Těšínského divadla, nyní hraje na scéně Slezského divadla v Opavě. Představil se například v inscenacích Lakomec, Limonádový Joe či Marie Stuartovna.

Copyright © Gard Sveen, 2013
Cover © Jeff Pardoen Photography
Překlad © Daniela Mrázová, 2016

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma