Obálka audioknihy Šlabikár finančnej gramotnosti

Interpret: Ján Zbojek
Vydavatel: Paco-fin
Vydáno: 2013

Táto audiokniha rozoberá úplné základy ako sa máme správať na finančnom trhu. V dvanástich kapitolách sa naučíte najdôležitejšie kroky ako si zariadiť spokojný život a blahobyt.

Ako si udržať zdravie a peniaze
Ako niečo zmeniť vo svojom živote
Ako zabrániť dlhom a nájsť si východisko
Ako chápať finančnú gramotnosť
Ako rozumieť peniazom a mať ich pod kontrolou
Ako správne šetriť
Ako zarábať peniaze
Ako investovať peniaze a vybudovať majetok
Ako ochraňovať majetok
Ako sa stať nezávislý
Ako prevziať kontrolu nad svojim životom - podnikaním
Ako si zariadiť spokojný život

..úryvok textu z úvodu
Mladí ľudia majú nádherné predstavy o živote, spústu snov a plánov. Postupne ako starnú, upúšťajú zo svojej ctižiadostivosti. Iba jeden-dvaja zo stovky študentov dokážu splniť svoje ciele. Ostatní sa ich postupne vzdávajú. Život ich pravidelne zamestnáva stovkami malicherných problémov a starosťami bežného dňa. Keď boli mladí, lietali v oblakoch, ale stačilo zopár tvrdých pristaní a zostali na zemi. Ako by im nejaká sila , ktorú som pomenoval sociálna gravitácia znemožňovala opäť vzlietnúť. Rodinné starosti, choroby, krádeže, havárie, nehody, úrazy, koníčky, pracovné vyťaženie, oslavy, výchova detí nám pravidelne uberajú množstvo síl a večer ideme domov úplne vyčerpaní. Na lietanie už nemáme chuť a ani dostatok síl. Po päťdesiatke už prestanú snívať, nečakajú nič, len nejako prežiť a odísť do dôchodku. Radosť z úspechov našich detí nám robí náplasť na naše nenaplnené túžby a sklamania.

Viete čo bráni ľuďom, aby naplno prežili to, o čom snívali? Peniaze!!! Prečo ich niektorí majú prebytok a druhí nedostatok? Prečo sú jedni úspešní a druhí nie? Prečo niektorí dokážu zarobiť kopu peňazí a potom o ne prídu?

Šlabikár finančnej gramotnosti - audiokniha obsahuje čtení z knihy autora, jímž je Ján Zbojek, který se specializuje na finanční gramotnost a osobní rozvoj.