Obálka audioknihy Černá zem

Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
Vydáno: 2018
Velikost: 1.08 GB

V Osvětimi zahynulo zhruba milion židovských mužů, žen a dětí. Na východě Polska, v Pobaltí, na Ukrajině a v Bělorusku jich bylo vyvražděno téměř pět milionů.

Timothy Snyder líčí holokaust historicko-politickou analýzou, která nabízí další a jiný pohled na děsivé dějiny druhé světové války. Vychází hlavně ze samotných myšlenek Adolfa Hitlera a jejich aplikace. Soustředí se tak i na východní Evropu a pobaltské státy, které byly před válkou ještě součástí SSSR.

TIMOTHY SNYDER
je slavný americký historik. Věnuje se dějinám střední a východní Evropy se zaměřením na holokaust. Získal doktorát na Oxfordské univerzitě, působil v Paříži, ve Vídni, Varšavě a na Harvardu, a nyní je profesorem historie na Yaleově univerzitě. Jeho knihy získaly řadu mezinárodních cen. Žije New Havenu v Connecticutu.

PAVEL RÍMSKÝ:
je český herec a dabér, narozený v roce 1949 v Pardubicích. V roce 1972 dokončil studia na JAMU a získal své první angažmá v Hradci Králové. Později působil v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, v Městských divadlech pražských, v Realistickém divadle (nyní Švandovo divadlo), v Divadle v Dlouhé a od roku 1997 je členem Divadla na Vinohradech. Mnoho hereckých příležitostí také získal v televizních inscenacích a seriálech (např. Dobrodružství kriminalistiky, Četnické humoresky, Pojišťovna štěstí). Pavel Rímský má výjimečný hlas, který využil v mnoha rolích v dabingu, kde mimo jiné propůjčil svůj hlas Sylvestru Stallonovi.

Black Earth: The Holocaust as History and Warning. Copyright © 2015 by Timothy Snyder.
All rights reserved. First published in the United States by Tim Duggan Books, an imprint of the Crown Publishing Group, a division of Penguin Random House LLC, New York. Translation © Martin Pokorný, 2015

Audiokniha Černá zem, kterou napsal Timothy Snyder, je povinnou četbou pro všechny se zájmem o historii dvacátého století. Audioknihu načetl Pavel Rímský.