Obálka audioknihy Buďme blaženi

Interpret: Luděk Munzar
Vydavatel: Radioservis
Vydáno: 2011

Františku - kamaráde drahej... Kolikrát jsem ti už řekl, že neumím recitovat a že je mi to dokonce velmi protivné. Ale taky jsem ti mnohokrát řekl, jak mám rád tvoje básničky, tvoje verše a že si je častokrát čtu potichu, jen tak pro sebe. A teď jsem se drze pokusil ty krásné verše přečíst nahlas, protože jsem z celého srdce přesvědčený, že ta prostá, obyčejná, krásná česká slova by měli lidé, zvlášť v dnešní polámané, přihlouplé, hrubé a vulgární době poslouchat co nejčastěji. Tak, jako když jsme byli malí a maminky nám šeptaly do dušiček vlídná slůvka a slovíčka a my až později poznávali, že to je dar, který jsme dostali od Pána, ta naše řeč mateřská.
Děkuji Ti Františku. Tvůj Luděk
Luděk Munzar

Obsah:
1. Pár slov, Před zastavárnou, Piják absintu, V cukrárně, Třetí světová, Stráň
2. Triga, Kvartet d moll, Moudrá hudba
3. Milostná paměť, Krásná porucha, Nesmělý, Jak se dobývají hrady, Galerie, Až, Dotýkánek, Obrázek, Říkej mi skoro všechno, Něžné hádání, Den jako obloha, Den velkých lásek, Loupež, Večeře s půvabnou dámou, Dva šálky kávy, Noc zázraků
4. Pár písmen, Dívej nahoru, Buďme, Blažení, Zlatá
5. Čas, Jaro naboso, Kleť, Barvy, Sněženky, Velikonoční týden, Velikonoční povzdech, U jesliček
6. O pravdě, Moc politiků, Strom spravedlivý
7. Domov, U dveří domova, Stará dětská postel, Nedělní bábovka, Ráno před školkou, Ať půjdu kamkoliv
8. Vyznání, Kam by ses vracel, Cesty
9. Klečící Bůh

Buďme blaženi - básně Františka Novotného v podání Luďka Munzara. Buďme blaženi z poezie, která v nás zůstává a přichází v pravý čas.