Obálka audioknihy Vzdělaná

Interpret: Petra Bučková
Vydavatel: Ascolto
Vydáno: 2024

Strhující memoáry o síle rodinných vztahů a neuvěřitelném odhodlání vydat se v životě svou vlastní cestou

Tara Westoverová poprvé vkročila do školy, když jí bylo sedmnáct. Vyrůstala na samotě v rodině survivalistů a náboženských fanatiků a až v dospívání našla odvahu hledat si vlastní cestu. Studovala na Harvardu a v Cambridgi a zjistila, že vzdělání má osvobozující moc, ale že za něj bude muset zaplatit vysokou cenu.

„Úžasný, skutečně inspirující příběh. Tahle kniha je ještě lepší, než vám vyprávěli.“ Bill Gates

„Tara Westoverová je živoucím příkladem toho, že někteří lidé jsou zkrátka a jednoduše neporazitelní. Tyto srdceryvné a zároveň povzbudivé memoáry – nejlepší, jaké se za poslední roky objevily -, vypráví o tom, že bez ohledu na to, kde a do jaké rodiny se člověk narodil, může se probojovat k lepšímu životu.“ USA Today
“Neobyčejný příběh… akt odvahy a sebepoznání.” The New York Times

TARA WESTOVEROVÁ (1986)
Je americká spisovatelka, esejistka a historička. Narodila se v Idahu do přísně náboženské rodiny survivalistů, která odmítala státní instituce včetně škol. Přesto se Tara vlastním úsilím dostala na vysokou školu a své vzdělání po deseti letech završila doktorátem na univerzitě v Cambridgi. V současnosti pracuje jako vědecká pracovnice v Harvard Kennedy School Shorenstein Center a věnuje se projektům týkajícím se médií a politické polarizace společnosti.

Tara Westoverová: Vzdělaná | Překlad Olga Bártová | Čte Petra Bučková | Režie Helena Rytířová | Zvuk, mix a mastering Zdeněk Rytíř |Natočeno v roce 2023 ve studiu Chevaliere

Nahrávka vznikla podle knihy
Tara Westoverová VZDĚLANÁ vydaného nakladatelstvím Mladá fronta v Praze roku 2018 ve společnosti Albatros Media a.s.

Copyright ©2018 by Second Sally Ltd.
Translation © Olga Bártová, 2019

Audiokniha Vzdělaná, autorka Tara Westoverová, čte Petra Bučková.