Obálka audioknihy U útulku 5

Interpret: Lukáš Příkazký
Vydavatel: Témbr
Vydáno: 2024

U útulku 5 – tak zní adresa dětského domova, do něhož je umístěn sedmiletý Ben se svou sestrou poté, co je jejich matka v roce 1948 zatčena a odsouzena. Kniha povídek popisuje očima sedmiletého kluka dva roky strávené v domově. Autor se s matkou nakonec setkal až po dvaceti letech a jeho sestra dokonce po čtyřiceti…Kniha byla napsána již v roce 1963, nicméně tehdy ji všechna nakladatelství odmítla, a tak čekala na své vydání až do roku 2003 – a následně byla nominována na cenu Magnesia Litera.

Edgar Dutka: U útulku 5 | Čte Lukáš Příkazký, Ivana Uhlířová a Melichar Gojda | Režie Petr Gojda | Zvuk, střih a mastering Jan Neruda | Hudba Jan Šikl | Natočeno ve studiu S Pro Alfa CZ | Grafiku podle původní knižní obálky adaptovala Yvone Baalbaki | Produkce S Pro Alfa CZ | Supervize Kateřina Višinská | Vydala Euromedia Group, a. s. – Témbr, v květnu 2024

Nahrávka vznikla dle knižní předlohy
Text © 2003, 2022 Edgar Dutka | Vydala © Euromedia Group, a. s., v edici Listen, 2022

Audiokniha U útulku 5, autor Edgar Dutka, čtou Lukáš Příkazký, Ivana Uhlířová a Melichar Gojda.