Obálka audioknihy Kvak a Žbluňk jsou kamarádi

Interpret: Vojtěch Dyk
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2013

Úsměvné vyprávění o zeleném žabákovi Kvakovi a hnědém ropušákovi Žbluňkovi si získalo oddané fanoušky po celém světě. Kvak a Žbluňk jsou velcí kamarádi a jeden bez druhého neudělají ani krok. I jejich přátelství však někdy zastíní mráček. Nikdy se ale na sebe nezlobí dlouho a hned se pouštějí do dalších společných dobrodružství. Poslechněte si, co se přihodilo, když se na jaře probudili ze zimního spánku, jak hledali ztracený knoflík, jak pěstovali květiny, či jak statečně utíkali před draky a obry. Příhody a patálie nerozlučných přátel Kvaka a Žbluňka načetli s hravostí sobě vlastní Vojta Dyk a Jakub Prachař. Audiokniha je jako stvořená pro nejmenší posluchače, ale potěší každého, kdo miluje fantazii. Pěkný poslech!

Obsah:
1. Úvod
2. Jaro
3. Příběh
4. Ztracený knoflík
5. Koupání
6. Psaní
7. Seznam
8. Zahrádka
9. Koláčky
10. Draci a obři
11. Sen

ARNOLD LOBEL
(*1933, Los Angeles, +1987, New York) americký spisovatel a ilustrátor, který se začal zajímat o dětskou literaturu už během svých studijních let. První knihu ilustroval v roce 1961 a od té doby vytvořil obrázky k dalším asi šedesáti knihám různých autorů. Napsal a ilustroval také na dvacet autorských knížek, které mají nepostradatelný humor a jejich základním tématem je láska a přátelství. Ve svých knihách Lobel zobrazuje tradiční lidské slabosti jako je nenasytnost, pýcha, hloupost; hrdiny jeho příběhů jsou ale často zvířata. Kvak a Žbluňk jsou kamarádi patří mezi jeho nejznámější knihy u nás i ve světě.

Kvak a Žbluňk jsou kamarádi - audiokniha obsahuje vyprávění o žabích kamarádech, jejichž autorem je Arnold Lobel. Vypravují Vojta Dyk a Jakub Prachař.