Obálka audioknihy Můj příběh

Interpret: Ladislav Frej
Vydavatel: Mladá fronta
Vydáno: 2016

MŮJ PŘÍBĚH je inspirativní knihou muže, jenž je všeobecně považován za nejúspěšnějšího trenéra v dějinách britské kopané. Za poslední čtvrtstoletí docházelo v Manchesteru United, jenž se stal globálním sportovním velkoklubem, k výrazným proměnám. Jedinými stálými prvky byli trenér, kvalita jeho kádru a úžasné úspěchy klubu. Právě díky své vizi, energii a umu dokázal sir Alex Ferguson budovat týmy na hřišti i mimo ně a v této knize podává hlubokomyslné a fascinující svědectví o tom, jak jím zdokonalená klubová akademie vychovala hráče jako Ryan Giggs, David Beckham, Nicky Butt, Paul Scholes či bratři Nevilleovi. Psychologie trenérské profese i detailnost fotbalové strategie na nejvyšší úrovni mohou být problematikou dosti složitou, nikdo je však široké veřejnosti ještě neobjasnil zajímavěji a přístupněji než sir Alex v této audioknize.

Alex Ferguson (1941)
se narodil roku 1941 ve Skotsku, v glasgowské čtvrti Govan. Býval středním útočníkem, jenž v průběhu kariéry přestoupil do týmu Glasgow Rangers, klubu, jemuž od dětství fandil, a to za částku 65 tisíc liber, což byl tehdy skotský rekord. Trenérské profesi se začal věnovat roku 1974. Nejprve působil v klubech East Stirlingshire a St. Mirren a v sezoně 1982–83 dokázal dovést mužstvo Aberdeenu k vítězství v Poháru vítězů pohárů. Od příchodu do Manchesteru United roku 1986 posbíral celkem 38 trofejí, mimo jiné s klubem vyhrál mistrovství světa klubů, dvakrát Ligu mistrů, třináctkrát anglickou ligu a pětkrát Anglický pohár. Díky celkovému zisku 49 trofejí je nejúspěšnějším britským trenérem všech dob. Roku 1999 byl sir Alex povýšen do šlechtického stavu a v roce 2013, kdy byl Manchester United znovu korunován mistrem Premier League, oznámil ukončení kariéry. Ve svých jednasedmdesáti letech v klubu nadále působí jako člen představenstva.

Ladislav Frej (1941)
Po absolutoriu na brněnské JAMU začínal na satirické scéně Divadla Večerní Brno, poté působil ve Východočeském divadle v Pardubicích, odkud přešel do Státního divadla v Ostravě. Od roku 1970 trvale působí v Praze – nejprve hrál v Divadle pod Palmovkou, poté následovala Městská divadla pražská a Divadlo na Vinohradech. Čtyři roky hrál i v pražském Národním divadle (1994–1998). Úspěšně spolupracuje s filmem, televizí, rozhlasem a dabingem. Největší popularitu mu přineslo ztvárnění postavy lékaře Karla Sovy v televizním seriálu Nemocnice na kraji města (1978) a jeho pokračováních (1981, 2003, 2008).

Můj příběh - audiokniha obsahuje inspirativní životní příběh Alexe Fergusona. Čte Ladislav Frej.