Obálka audioknihy Sedm let v Africe

Interpret: Vasil Fridrich
Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2019

Po smrti svého otce odešel autor z Česka do Nigérie, aby odvrátil pád hrozící jeho rodině. Následoval volání dávné rodové tradice, vrátil se do Afriky jako dědic trůnu a přebral odpovědnost za osud příbuzenstva, které však sotva znal. Na této cestě našel nejen své kořeny a novou identitu, ale často se také ocitl na pokraji smrti, opuštěn blízkými i svou životní láskou a vydaný všanc jednomu z nejnebezpečnějších míst planety.
Syrová výpověď o drsném životě na africkém kontinentě ukazuje, že i v nejtěžších chvílích si lze projevit odvahu nevzdat boj, který se zdá předem ztracený, zvolit cestu svobody a naplnit své poslání.

“K tomu, aby člověk mohl zvládat situace, kdy mu jde o život, se musí změnit. Zbavit se starých návyků a iluzí, svléknout je, jako když se loupe cibule. To, co z vás zbude, je vaše pravá povaha,” – Obonete s. Ubam, ego.ihned.cz

OBONETE S. UBAM
Narodil se české matce a nigerijskému otci a s matkou a otčímem vyrůstal v Bruntále. V patnácti letech odjel poprvé do Nigérie, aby blíže poznal svého otce, generála policie. Po návratu do České republiky odmaturoval a nastoupil na Vojenskou akademii ve Vyškově. Po absolutoriu pokračoval v profesionální službě na oddělení zahraničních styků na ministerstvu obrany. Po ukončení vojenské kariéry se stal spoluzakladatelem Ligy etnických menšin ČR, později vystudoval práva, působil na několika manažerských postech a nakonec se začal věnovat budování česko-nigerijských obchodních vztahů. Po náhlém úmrtí svého otce se odstěhoval do Nigérie, kde za dramatických okolností převzal vedení rodinné firmy. Za přínos k rozvoji nigerijského kmene Annang mu byl udělen tradiční šlechtický titul. Po sedmi letech strávených v Africe přesídlil do Španělska, kde založil realitní kancelář.

VASIL FRIDRICH
Absolvoval DAMU, během studia také účinkoval v divadelním spolku Kašpar a v divadle J. K. Tyla v Plzni. V roce 1995 se stal členem CD 94 v Divadle v Celetné. Po skončení studií získal angažmá ve Švandově divadle, v letech 2002–2005 působil ve Středočeském divadle Kladno. V současné době působí v Městských divadlech pražských. Zahrál si například ve dvoudílném televizním filmu Metanol (2018) nebo ve snímcích Hodinový manžel (2014), Kobry a užovky (2015), Teorie tygra (2016) či v seriálu Svět pod hlavou (2017).