Obálka audioknihy Hipík

Interpret: Martin Pechlát
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2018

V částečně autobiografickém románu Hippie se Paulo Coelho vrací do svého mládí, do bouřlivé doby přelomu 60. a 70. let 20. století. Na pozadí hlavní linie vyprávění, líčícího cestu dvou mladých lidí – Paula a Karly – za duchovním poznáním do Nepálu, sledujeme celosvětové hnutí hippies i dramatické události jara roku 1968 ve Francii. Paulo a Karla se setkávají v Amsterodamu, kde Paulo doufá najít nové životní impulzy, nakonec se však nechá přesvědčit a nastoupí s Karlou do autobusu směřujícího do Káthmándú. Dlouhá cesta a nevelký okruh cestujících poskytují autorovi prostor pro líčení dalších událostí i lidských osudů.

PAULO COELHO:
Paulo Coelho, který je považován za jednoho z nejvlivnějších spisovatelů dnešní doby, uveřejnil své knihy ve 170 zemích v překladu do 85 jazyků, jejich náklad přesáhl počet 210 milionů výtisků. Narodil se v srpnu 1947 v Rio de Janeiru, a ještě než se začal plně věnovat literatuře, pracoval jako ředitel divadla a herec, textař a novinář. Plody jeho hudební spolupráce s Raulem Seixasem a dalšími brazilskými umělci patří k nejlepším klasickým skladbám brazilského rocku. V roce 1987 prošel Svatojakubskou cestou. Za rok po této pouti napsal Mágův deník. V následujícím roce vydal Alchymistu. Od té doby Paulo Coelho nastoupil dráhu, která z něho postupně učinila nejprodávanějšího brazilského autora všech dob a jednoho ze tří nejprodávanějších autorů na světě. Spolupracuje s řadou významných sdělovacích prostředků na celém světě a od roku 2002 zaujímá křeslo č. 21 v Brazilské literární akademii. V roce 2007 byl organizací OSN poctěn prestižním titulem Posel míru. V současnosti je nejsledovanějším autorem na sociálních sítích.

MARTIN PECHLÁT:
Po maturitě na průmyslové škole pracoval tři roky jako mikrofonista v České televizi, poté vystudoval katedru aternativního a loutkového divalda na pražské DAMU. Po studiích získal angažmá v Klicperově divadle v Hradci Králové, kde si ho všiml Vladimír Morávek a obsadil ho do jedné z vedlejších rolích ve smutné romantické komedii Nuda v Brně (2003). Následovaly role ve filmech Účastníci zájezdu (2006), Václav (2007), Vratné lahve (2007), Odpad, město, smrt (2012) a další. Z Hradce Králové přešel do Pražského komorního divadla, sídlícím v Divadle Komedie, kde zůstal až do jeho zániku v roce 2012. Za ztvárnění Goebellse ve hře Goebbels/Baarová obdržel v roce 2009 cenu Alfréda Radoka za nejlepší mužský herecký výkon a cenu Thálie. O dva roky později získal opět cenu Alfréda Radoka, a to za roli Andrease Kartáka ve hře Legenda o sv. pijanovi. V divadelní sezóně 2012–2013 vstoupil do angažmá do Národního divadla.

Nahrávka vznikla podle knihy Paula Coelha Hippie vydané nakladatelstvím Argo v roce 2018. Copyright © 2018 by Paulo Coelho. Z portugalského originálu Hippie vydaného nakladatelstvím Paralela, Editora Schwarcz s. a., v São Paulu v roce 2018 přeložila Jaroslava Jindrová. Translation © Jaroslava Jindrová, 2018. Čte Martin Pechlát. Hudba Jan Šikl. Režie, střih a mastering Pavel Kadlec. Design obalu Pavel Růt. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová . Vydalo Tympanum, s. r. o. , v listopadu 2018.

Audiokniha Hipík je částečně autobiografický román, který napsal Paulo Coelho. Čte Martin Pechlát.