Obálka audioknihy Nultá hodina

Interpret: Zdeněk Kupka
Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
Vydáno: 2020

Gull’s Point, přímořské sídlo lady Tressilianové nacházející se v rybářské vesnici Saltcreek, hostí na první pohled tak trochu zvláštní společnost: ve stejnou dobu – na sklonku léta – sem zamíří chráněnec zesnulého sira Tressiliana a slavný tenisový hráč Nevile Strange, jeho současná i bývalá manželka a rovněž dvojice mužů, s nimiž tyto dvě ženy pojí nedořešené milostné vztahy. Shoda okolností přivádí do blízkého Saltingtonu také inspektora Battlea.

AGATHA CHRISTIE
Agatha Christie je stále vládnoucí hvězdou detektivních románů a také světově nejznámější spisovatelkou všech dob, které se v počtu prodaných knih vyrovnal snad jen William Shakespeare. Narodila se v roce 1890 a vyrůstala v typicky viktoriánské rodině. V Paříži vystudovala hudbu. Místo kariéry zpěvačky se ale rozhodla pro psaní detektivních příběhů. Provdala se za Archibalda Christieho a v průběhu první i druhé světové války pracovala jako dobrovolná sestra a lékárnice – zde také získala zkušenosti s léky a jedy, které později využila při psaní svých detektivek. Později po smrti své matky se nervově zhroutila a přesně v té době došlo k jejímu jedenáctidennímu zmizení, které není dodnes úplně vysvětleno. Na motivy jejího zmizení vznikl i film Agatha (1979).

ZDENĚK KUPKA
Herec Divadla Pod Palmovkou Zdeněk Kupka se narodil v roce 1971 Liberci. Věnuje se takřka výhradně divadelní profesi. Od roku 1995 prošel divadly v Uherském Hradišti, Karlových Varech, Českých Budějovicích a pražským divadlem Pod Palmovkou. Na českých jevištích měl možnost potkat se s rolemi Malvolia ve Večeru tříkrálovém, Trigorina v Rackovi, Gilese v Pasti na myši, Joa v Někdo to rád horké, Johna Proctora v Čarodějkách ze Salemu, Chlestakova v Revizorovi, Krále Bertieho v Králově řeči, nebo Krále Artuše v muzikálu Monty Python’s Spamalot. Ve volném čase se intenzivně věnuje tenisu a golfu.

Z anglického originálu Towards Zero © Agatha Christie Limited. All rights reserved. Translation © Jan Zábrana, 1944.

Audiokniha Nultá hodina obsahuje detektivní příběh od Agathy Christie. Čte Zdeněk Kupka. Režie Ivo Martiník.