Obálka audioknihy Jako v nebi, jenže jinak

Jako v nebi, jenže jinak

Aleš Palán

Interpret: Igor Bareš
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2020

Koho vlastně hledáš? ptali se mě.
Hledám někoho, o kom bych vůbec nepředpokládal, že může existovat.

Horská samota pár kilometrů od slovenských hranic, odehlý kout Chodska, zapadlé jihočeské rybníky i maringotka v Jizerských horách. To jsou místa, kam se vydal Aleš Palán, autor audioknižního bestselleru Raději zešílet v divočině, na svých výpravách za samotáři, kteří se rozhodli pojmout život po svém. Nová setkání s lidmi, kteří svou životní filosofii žijí až do krajnosti je poselstvím o svobodě, která má mnoho podob. Od přátelství se zvířaty a blízkého vztahu s přírodou, až po skromný, utajený život jediného českého poustevníka nebo kočování ve starém vojenském náklaďáku.
Devět hereckých osobností v dialogu s příběhy solitérů z Čech a Moravy, ve kterých nechybí mystika, svérázná moudrost a humor.

ALEŠ PALÁN
Český novinář, publicista a spisovatel. V Brně nedokončil studium pedagogické fakulty a několik let se toulal po Československu. Je jedním ze signatářů Charty 77. V druhé polovině osmdesátých let a na začátku let devadesátých pracoval jako noční hlídač, figurant a kopáč. Od roku 1993 se věnuje žurnalistice (Lidové noviny, Česká televize, TV Nova, Katolický týdeník, Hospodářské noviny, Host,… ) Vedl kurz tvůrčího psaní na Literární akademii Josefa Škvoreckého. Ve svých knihách se zabývá zejména literaturou, výtvarným uměním, vírou a sportem, známé jsou jeho knižní rozhovory se zajímavými osobnostmi českého kulturního života. Z jeho nejvýznamnějších publikací jmenujme Neboj se vrátit domů (2018), Brnox. Průvodce brněnským Bronxem (2018), Nedělňátko aneb s Cimrmanem v zádech (2016), Tokijské květy (2011).

Nahrávka vznikla podle knihy Aleše Palána Jako v nebi, jenže jinak: Nová setkání se samotáři z Čech a Moravy vydané nakladatelstvím Prostor v roce 2019. Copyright © Aleš Palán, 2019. Čte Igor Bareš, Hynek Chmelař, Jan Vlasák, Miloslav Maršálek, Aleš Procházka, Miroslav Táborský, Jan Kolařík, Petra Bučková. Režie Tomáš Soldán. Zvuk Rostislav Koňařík. Hudba Jan Šikl. Foto na přední straně přebalu © Johana Pošová. Grafická úprava obálky Aleš Lederer. Grafická úprava obalu pro CD Jan Mottl. Technický redaktor Vojtěch Machálek. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2020.

Audiokniha Jako v nebi, jenže jinak: Nová setkání se samotáři z Čech a Moravy – devět hereckých osobností v dialogu s příběhy samotářů, ve kterých nechybí mystika, moudrost a humor. Autor Aleš Palán. Čte Igor Bareš, Jan Vlasák, Aleš Procházka a další.