Obálka audioknihy Přijďte pobejt

Interpret: Luba Skořepová
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2015

Josef Štefan Kubín (7. 10. 1864 – 25. 11.1965) byl sběratel lidových vyprávění a pohádek, pedagog, folklorista a spisovatel.
Po léta naslouchal lidovým "baječům=pábitelům" v Podkrkonoší, zapisoval si věrně jejich vyprávěnky, po léta je zpovídal a pak sepsal knihu "poudaček" ze života prostých lidí.
Nic nepřikrášluje, neuhlazuje drsné a jadrné příběhy, vnímá v nich jednoduše krásu života a není mu v nich nic lidského cizí - bez skrupulí a falešného pokrytectví
vypráví a raduje se ze všeho, co k lidskému životu patří - že člověk může milovat, plodit a rodit, život žít a užívat.
Jeho poudačky nedělají z lidu ani nedotknutelný mýtus ani ideál, nekárají za to, co církev považuje za hřích, ale spravedlnost pozemskou ctí.
"Ňákej Hejhal, von huhňal, blabolil to jako když má pod jazykem švába- téjď se mu narodil kluk..." těmito slovy začíná první z mnoha vyprávění J.Š. Kubína na tomto titulu ve skvělém a nenapodobitelném podání osobité herečky Ljuby Skořepové.
Tak přijďte pobejt a pobavte se úsměvnými a možná někdy i lehce lechtivými příběhy a pěknými lidovými písničkami v podání souboru Musica Bohemica, které vyprávěnky propojují.

Tracklist původního LP alba 1218 3720, které vydal Supraphon v roce 1986:
1. Aj, to brdo
2. U křtu
3. Mezihra I. (Přijďte pobejt!)
4. Děti, modlete se
5. Mezihra II. (Přijďte pobejt!)
6. U oltáře
7. Bílá kočička
8. Dráteník a hraběnka
9. Vímť já jeden krásný zámek
10. Zlá žena
11. Ženění, ach, ženění
12. Chudá slečna 5:30
13. Mezihra III. (Přijďte pobejt!)
14. Kos či pěnkava?
15. Přes tu naši louži
16. Dvouzlatník
17. Já pořád, kdo se to harcujou
18. Zaživa pohřbená
19. Čím a čím
20. Ještě hloupější
21. Šla panenka k zpovídání
22. Pánbůh třikrát vynahradí
23. Kumburku, Kumburku
24. Voškovrch
25. Ženu mám
26. Krakonoš
27. Až nás tady, kamarádi
28. Císař Josef a lenoši
29. Aj, to brdo

Přijďte pobejt - audiokniha obsahuje výběr z povídaček, které sesbíral Josef Štefan Kubín. Vypráví Ljuba Skořepová.