Obálka audioknihy Angličtina pre všetkých 4

Interpret: Glen Ilacqua
Vydavatel: Hemisféry
Vydáno: 2013

Stačí počúvať pár minút denne anglické vety s prekladom a hravo zvládnete základnú komunikáciu. Angličtina pre začiatočníkov a mierne pokročilých je určená pre samoukov. Každú vetu počujete najprv po anglicky, potom v slovenskom preklade a znovu v originálnom znení. Počúvaním viet zvládnete základy angličtiny potrebné pre prácu či štúdium. Príkladové vety nahovoril rodený Angličan. Spolu so slovnou zásobou prejdete pravidelné a nepravidelné slovesá, osobné zámená, nepravidelné stupňovanie, vyjadrenie časových údajov či rozkazovacieho spôsobu. Nechýba samozrejme ani časovanie, a podmienkové vety.

Obsah:
1 Jednoduchý minulý čas - pravidelné slovesá Kladná veta oznamovacia, kontrast medzi minulosťou a prítomnosťou
2 Otázka a zápor - porovnanie minulosti a prítomnosti
3 Stupňovanie nepravidelných slovies
4 Jednoduchý minulý čas5
5 Predprítomný čas - pravidelné slovesá
6 Spojenia s príslovkami already, just, (not) yet, ever, never, so far
7 Predprítomný čas - nepravidelné slovesá
8 Budúci čas
9 Výrazy never, always
10 Podmienka (podmieňovací spôsob)
11 Väzba would like
12 Minulá podmienka
13 Väzba there + to be

Angličtina pre všetkých 4 - audiokniha obsahuje 4. časť audioučebnice angličtiny. Zostavila Lucie Meisnerová, Roman Baroš. Účinkují Glen Ilacqua a Jozef Kuriľák.