České fantasy: Míla Linc, Jan Dobiáš

Původní cena: 339 Kč

Koupit za 249 Kč Cena včetně DPH

Délka: 33 h 27 min
Interpret: Vojtěch Hamerský
Vydavatel: Straky na vrbě
Vydáno: 2017
Typ souboru: MP3
Velikost: 1.89 GB

České fantasy: Míla Linc, Jan Dobiáš - audiokniha obsahuje sbírku fantasy příběhů dvou českých autorů. Hlas Černého hvozdu/Stín Černého hvozdu/Modrá luna čarodějů, rudý měsíc války. Čte Vojtěch Hamerský a Jiří Pobuda.

Hlas Černého hvozdu (Míla Linc)
Hejtman z Kozího hrádku nese na svých ramenou víc starostí, než by se mu líbilo. Žoldnéř Jan z Dornu hledá čest ve světě, kde má ale cenu zlata. Lovčí Meyrink se musí postavit svému strachu. Kejklíř Žibřid se snaží jenom přežít... Osudy všech hrdinů spojuje jediné místo - Černý hvozd.
Místo, kde jsou lidé stále ještě cizí, a kde každý den bojují proti zlým kouzlům. A rozhodně nevítězí.
Poprvé se čtenáři s Černým hvozdem mohli setkat už v roce 2003 a od té doby se stal místem děje několika románů a bezpočtu povídek. Audiokniha Hlas černého hvozdu povídky rozeseté v různých antologiích i časopisech poprvé nabízí pohromadě a chronologicky uspořádané, ve skvělém podání Vojtěcha Hamerského, a s hudebním podkresem kapely Peregrin. Zaposlouchetjte se i vy do Hlasu Černého hvozdu.

Obsah: 1. Noc šibalů, 2. Co přináší bouře, 3. Ve stínu havrana, 4. Stříbrná spravedlnost, 5. Přísahy mrtvým, 6. Právo pustiny, 7. Ztracená jména, 8. Za hadím údolím, 9. Šilhavá láska, 10. Krauka

Stín Černého hvozdu (Míla Linc)
To ráno, kdy říčka Bělava přinese mrtvé tělo, se změní mnohé. Za zdmi Kozího hrádku se probudí zlo z Vrchoviny. Kejklíř Žibřid zaspí schůzku se smrtí. A Richard z Línavce, pán z Nemanic, chudý jak kostelní myš, se postaví démonům minulosti i nepřátelům z masa a kostí.
Ale svět není tak černobílý, jak by se mohlo zdát...

Obsah: 1. Příliš mnoho mrtvých, 2. Kejklíři, 3. Stíny, 4. Pod Havraním vrchem, 5. O slaných polévkách, 6. Tvrz, 7. Láska nevěstky, 8. Město s otevřenými branami, 9. Mrtvých není nikdy dost, 10. Zlý sen, 11. Zánik Červené kumpanie, 12. Víra Paladinů, 13. Oči a uši, 14. Nejlepší císařův vrah, 15. Zázrak nad Bělavou, 16. Květy Černoboru, 17. Píseň o vítězství, 18. Stín Černého hvozdu, 19. Kejkle osudu

Modrá luna čarodějů, rudý měsíc války (Jan Dobiáš)
Svět, který za nocí osvětlují dva měsíce – modrý a rudý – se podobá středověké tapiserii.
Má množství dějových linek - a každou barvitou. Má množství barevných střípků a detailů – jež se nakonec čtenáři spojí do jednoho velkolepého plátna. Je to klasická fantasy, a přece není!
Postavy pod maskami archetypů jsou až příliš živé, jejich prožitky občas až přiliš bolestivé.
Potkáte zde vedle válečníků a čarodějů i kamenné obry – i draky! - a přece nemáte pocit, že tahle setkání jsou pro děj jediná rozhodující.
O čem že to celé vlastně je? Je to jako hádanka. Abyste ji rozluštili, musíte si knihu přečíst...

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma