Obálka audioknihy Svědkyně obžaloby a další povídky

Svědkyně obžaloby a další povídky

Agatha Christie

Interpret: Libuše Švormová
Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2020

Záměr, náhoda, nehoda? Anebo vyšší moc?

Pokus o vraždu nabere nečekaný obrat, neboť najednou se role útočníka a oběti vymění… Ženský šestý smysl a nabitý revolver – to nevěstí nic dobrého… Motorista v nesnázích hledá útočiště v blízkém sídle, avšak je přivítán prazvláštním vzkazem... Evan Llewellyn je podezřelý z krádeže Hvězdy úsvitu, největšího diamantu zámožného Isaaca Pointze – podaří se Herculu Poirotovi očistit mladíkovo jméno, zejména v očích jeho lásky? Vychutnejte si nejen skvěle zkonstruovanou Svědkyni obžaloby, jež byla adaptována jako divadelní hra i několikrát zfilmována, ale také méně známé, zato neméně vzácné drahokamy z říše detektivních miniatur. Jedenáct příběhů plných šokujících zločinů a brilantní dedukce předvádí Agathu Christie v nejoslnivějším světle!

Na motivy povídky Svědkyně obžaloby natáčí Ben Affleck stejnojmenný film, v němž sám ztvární jednu z hlavních rolí.

OBSAH:
1. Slavičí hnízdo (Adéla Kubačáková)
2. Nehoda (Martin Preiss)
3. Píseň o šestipenci (Viktor Preiss)
4. Rádio (Libuše Švormová)
5. Záhada modré vázy (Otakar Brousek ml.)
6. Poirot a záhada na regatě* (Lukáš Hlavica)
7. Ten čtvrtý (Viktor Preiss)
8. Dobrodružství pana Eastwooda (Otakar Brousek ml.)
9. SOS (Růžena Merunková)
10. Červená (Martin Preiss)
11. Svědkyně obžaloby (Otakar Brousek ml.)

AGATHA CHRISTIE
Dáma Agatha Mary Clarissa lady Mallowanová, rozená Millerová, se narodila v přímořském letovisku Torquay v jižní Anglii. Je nejznámější autorkou detektivních příběhů a nejvydávanější spisovatelkou vůbec. Svého Hercula Poirota učinila hrdinou 33 románů a téměř 60 povídek. V pětapadesátileté literární kariéře obohatila pátračskou scénu vedle slečny Marplové i o nepolapitelného pana Quina nebo o penzionovaného úředníka Parkera Pynea, avšak jejím nejoblíbenějším vyšetřovatelem nadále zůstává propagátor „šedých buněk mozkových“. Proslavila se též jako autorka divadelních her (Past na myši z roku 1952 je nejdéle uváděnou divadelní hrou historie) a pod pseudonymem psala i romance. Neutuchající zájem o její dílo potvrzují stovky filmových adaptací, k nimž se nyní řadí třeba nová verze Vraždy v Orient expresu (2017) či připravované Smrt na Nilu (2020) a Svědkyně obžaloby (2021).

Audiokniha Svědkyně obžaloby a další povídky obsahuje komplet jedenácti detektivních příběhů od Agathy Christie. Čte Růžena Merunková, Viktor Preiss, Otakar Brousek ml. a další.