Obálka audioknihy Lars útočí

Vydáno: 2021
Série: Lars

#3 Lars

LARS MUSÍ ZAÚTOČIT, PROTOŽE TENHLE PŘÍPAD JE ZATRACENĚ OSOBNÍ…

Lars, soukromé očko, milovník kvalitního bourbonu, ryčné hudby a vůně žen, měl ve svém staromládeneckém životě sotva dvě či tři vážnější známosti. Jedna z nich, krásná Viktorie, se mu po téměř dvaceti letech odloučení ozve s úpěnlivou prosbou o pomoc.

Před několika dny se beze stopy ztratil její syn Artur, přičemž chlapcovo záhadné zmizení bylo doprovázeno neméně záhadným vloupáním do trezoru ve firmě, v níž je zaměstnán jeho otec. Když se Lars od Viktorie dozví, že Arturovi je devatenáct a že muž, který ho vychovává, vlastně ani není jeho biologický rodič, zbystří.

Ihned se pustí do pátrání, během něhož je lepší neplést se mu do cesty, natož mu lhát nebo se ho dokonce snažit zastavit, jak se o to několik nešťastníků pokusilo. Tentokrát Lars nevyčkává, ale útočí, protože někdy věci zkrátka nejdou brát jinak než osobně.

DANIEL GRIS
Odkojen Vltavou, na jejímž břehu byl během jedné soboty a neděle počat. Ve třech letech ho zoufalí rodiče prodali kočovným cikánům, kterými byl již po čtyřech dnech vrácen jako naprosto nezvladatelný.

Na jeho výchově se poté podílelo několik oficiálních i pololegálních institucí. V části z nich se učil zákonům, ve zbytku o tom, jak zákony obcházet. Daniel Gris si postupně pořídil několik manželek různých národností a tvarů, je předpokládaným otcem prozatím nezjištěného počtu potomků. Má rád hezká auta a rychlé ženy, absint a atmosféru zakouřených barů. V životě vystřídal devatero řemesel, a jelikož se smířil s bídou, nakonec se rozhodl pro dráhu spisovatele.

MARTIN ZAHÁLKA
Po absolvování DAMU působil ve Státní divadle v Brně a poté přešel do Divadla J. K. Tyla v Plzni. Od roku 1992 je členem uměleckého souboru Divadla na Vinohradech. Není mu cizí ani filmografie a dabing. Znáte jej např. z populárního seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 a jeho hlasem promluvil např. Tracy Letts v roli pana Dashwooda ve filmu Malé ženy (Little Women) nebo Mack ve filmu Auta 3. Rovněž se věnuje načítání audioknih.

Audiokniha Lars útočí obsahuje třetí díl série se soukromým očkem jménem Lars. Autor Daniel Gris. Čte Martin Zahálka.

Série Lars

Obálka audioknihy Říkají mi Lars