Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Pokrývač

Pokrývač

Miloň Čepelka

Délka: 4 h 24 min
Interpret: Miloň Čepelka
Vydavatel: Audiostory
Vydáno: 2022
Typ souboru: MP3
Velikost: 248 MB

OBRAZY ZE ŽIVOTA ING. ŘEZNÍČKA

V novele Pokrývač se Miloň Čepelka ohlíží do dob husákovské normalizace, kdy si lidé s uměleckými ambicemi v tzv. šedé zóně namlouvali, že přes všechny strachy a úhybné manévry mají své životy pod kontrolou. Příběh s podtitulem Obrazy ze života ing. Řezníčka, vyprávěný s ironickým nadhledem, je autorovým holdem češtině, slovně i stylisticky tak rozmanité.

"Jaké bylo žití ing. Řezníčka a lidí okolo něj v čase českého rádobysocialismu? Vzrušující? Zoufalé? Odporné? Nemravné, věrné, zrádné, ubohé, scestné, plodné, jalové, šťastné, nadějné, beznadějné, poučné, veselé, smutné, prázdné, pestré? Má smysl to zkoumat? Má. Ale ať odpovíme jakkoli, od pravdy budeme daleko. Kéž se vám přesto dobře poslouchá!"
- Miloň Čepelka.

MILOŇ ČEPELKA
Je herec, scénarista, rozhlasový moderátor, textař, dramatik, básník a zakládající člen Divadla Járy Cimrmana.
Po studiích na gymnáziu v Dobrušce a na Vysoké škole pedagogické v Praze (1954-1958, obor český jazyk a literatura) učil tři roky na základní škole v Novém Kníně. V roce 1961 nastoupil do Československého rozhlasu jako redaktor. V roce 1967 zahájil členství v Divadle Járy Cimrmana. Je autorem několika televizních a rozhlasových her, pohádek, písňových textů, zábavných literárních pořadů a šesti básnických sbírek. Působil a působí jako novinář a moderátor v Českém rozhlasu Praha a České Budějovice a v Country radiu, kde všude připravil a odvysílal tisíce pořadů.

Režie a záznam zvuku: Daniel Tůma
Postprodukce a mastering: Tomáš Nykl
Hudba: Karpof Brothers
Natočeno ve zvukovém studiu KARPOFON v Praze v roce 2022
Grafický design: Vladimír Verner 2022, titulní obrázek: Daniel Verner © 2022
Vydalo AudioStory s.r.o. ℗ © 2022

Audioknihu Pokrývač čte autor Miloň Čepelka.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma