Obálka audioknihy Burdybáč

Interpret: Jakub Gottwald
Vydavatel: Petr Hlaváček
Vydáno: 2021

Už jste se někdy probudili uprostřed lesa uvnitř kožené pohorky a nějaký nemožně oblečený chlupatec vám začal tvrdit, že je to naprosto normální? Ne? Tak to máte doma pečlivějšího burdybáče, než ten, který chodí na lov do Nikitova pokojíčku. Tihle burdybáčové jsou zvláštní národ. Umí tak trochu čarovat, ale ne dost na to, aby to jejich čarování občas neskončilo šlamastikou. Jsou vášnivými sběrateli pohozených tenisek, šál, panenek a dalších užitečných věcí, které se z nějakého důvodu ocitnou pohozeny pod naší postelí. Ten kluk Nikita, o kterém je tady řeč, se díky burdybáčovým kouzlům dostal do zapeklité situace. I když, ono být zmenšený do velikosti legáčka s sebou přináší i jisté vyhlídky na dobrodružství. Představte si, že ještěrka je pro osůbky těchto rozměrů spolehlivějším dopravním prostředkem než kůň. V lese za vaším městem můžete za jistých okolností potkat kromě veverek, taky rusalku jejíž zpěv si nezadá s popstarovou hvězdou nebo stvoření zvané ňavky, která vám pouhým dotykem rtů vysají z těla všechnu energii. Při troše štěstí můžete dokonce narazit na křišťálový palác, kterému vládne sám vodník.

Celkem 5 a ¼ hodiny napínavého poslechu, ve kterém Jakub Gottwald věnuje každé postavičce její charakteristický hlas a projev, podmalovaného hudbou ze středověkých nástrojů.

Audiokniha je dalším kouskem z dílny tvůrců slavných audiopříběhů Stopařův průvodce po galaxii, Pán prstenů a Les Mytág. Hlas věnoval herec národního divadla Jakub Gottwald. O hudební doprovod se postaral skladatel a hudebník Pavel Hlaváček.

Nenechávejte věci pod postelí! Sebere je burdybáč.