Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka e-magazínu Full Moon #157 DIGITÁLNÍ

Full Moon #157 DIGITÁLNÍ

Vydavatel: Smile Music Full Moon
Další čísla: Full Moon
Počet stran: 1
Publikováno: 23. 5. 2024

Full Moon #157: S úsměvem v erbu

Uprostřed pandemie to chvíli vypadalo jako podivný vtip – Thom Yorke a Jonny Greenwood z Radiohead že mají novou kapelu? Překvapivý koncert na streamované edici festivalu Glastonbury v roce 2021 fámy potvrdil, přišly první singly, koncerty i album A Light for Attracting Attention. Celé to bylo tak rychlé, že nová skupina měla všehovšudy jednu oficiální fotografii. Nicméně nešlo o žádnou jednorázovku, což potvrdila letošní novinka Wall of Eyes i rozsáhlé světové turné k ní, na němž nechybí ani zastávka v Praze. Ideální příležitost podívat se na úsměvy nové kapely pořádně zblízka. Full Moon #157 s titulním tématem věnovaným The Smile vychází ve čtvrtek 23. května, s úsměvem v erbu a 128 stránkami plnými nejnovějších informací (nejen) ze světa hudby.

Titulní téma otvírá hutný profil Mateje Kráľe, následuje výběr toho nejlepšího z bokovek členů Radiohead a také profily Jonnyho Greenwooda, ze kterého se stal v posledních letech jeden z nejvyhledávanějších skladatelů filmové hudby, nebo třetího člena kapely, bubeníka Toma Skinnera. Ten je zase jedním z nejdůležitějších hráčů na určující britské jazzové scéně. Nechybí rozbor online výstavy a hry Kid A Mnesia nebo rubrika Moonfive věnovaná dvornímu ilustrátorovi Radiohead i The Smile Stanleymu Donwoodovi. Květnové vydání toho ale obsahuje mnohem víc, například Deskou měsíce se stala novinka britské umělkyně Bat for Lashes, která se českému publiku představí prvně v rámci festivalu Colours of Ostrava.

V recenzní sekci se objevují texty o nových albech God and Eve, Jlin, Amen Dunes, Ride, The Libertines, MGMT nebo nové anglické senzace Big Special. Další nové desky a mnoho jiného je probíráno v rozhovorech s Chelsea Wolfe, Bárou Zmekovou. Martyynou, Olofem Dreijerem nebo skupinou GusGus, neschází profily věnované umělkyním Laufey a Cassie Kinoshi a na své si přijdou i příznivci cestování – v kontextu reportáží z estonského festivalu Tallinn Music Week nebo ponoru do elektronické scény na dalekém Tchaj-wanu. Tradiční rubriku Song Story tentokrát obsadil věhlasný Prince se slavnou skladbou When Doves Cry, budoucnost kin a audiovizuálních představení je zase rozebrána v rubrice Odjinud se Štefanem Cimou (Aerofilms, Theremin).

Full Moon #157 tradičně obsahuje i filmovou rubriku, tentokrát věnovanou zejména snímku Priscilla nebo televizním seriálům Ripley a Málo mě znáš o životě Ivety Bartošové. Na svém místě je sekce věnovaná literatuře, s rozborem úspěšné knihy Marka Torčíka Rozložíš paměť nebo komiksového zpracování populárního románu H. P. Lovercrafta V horách šílenství. Květnovou Galerii obsadila reportáž z londýnské výstavy výtvarnice a hudebnice Yoko Ono, nahlédnout je možné také do díla Roye Lichtensteina, které je aktuálně k vidění ve vídeňské Albertině. Samozřejmostí jsou další pravidelné rubriky jako Next Moon, Protokol nebo Do černého, sekce Preview zase představuje letošní edici italského festivalu Beaches Brew. 

více

Jak číst e-magazíny nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma