Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka knihy Do lesů

Tato e-kniha je dostupná ve formátech:

ePUB Mobi

Dostupnost formátů zavisí na vydavateli. E-knihy mají velikost od 1 MB do 30 MB.


Vydavatel: Práh
Vydáno: 2023
Jazyk: český
Počet stran: 376

V létě roku 1942 se rodině Rabinowitzových podařilo uniknout z nacistického ghetta v rodném polském městečku a ukrýt se v děsivém Bělověžském pralese. Jako zázrakem v lesích přežili dva roky až do osvobození Rudou armádou v roce 1944. Byly to roky poznamenané krutou zimou, epidemiemi tyfu a nemilosrdnými nacistickými nájezdy.

Po válce se Rabinowitzovi vydali na strastiplnou pouť Evropou a pomocí převaděčů doputovali přes Alpy do Itálie, kde se usadili mezi ostatními běženci, dokud se nerozhodli vystěhovat do Spojených států amerických.

Během vyvražďování v ghettu provedla Miriam Rabinowitzová selekcí cizího chlapce coby svého syna. Po téměř deseti letech se Philipovi, někdejšímu zachráněnému chlapci, díky náhodnému setkání na svatbě v Brooklynu podařilo najít ženu, která mu pomohla přežít – a v její dceři objevil lásku na celý život.

„Rebecca Frankelová lehkou rukou líčí osudy židovské rodiny a na hrůzách, jimiž si za holokaustu prošla, ukazuje nezdolnost lidského ducha i ve chvílích, kdy se všechno zdá ztracené.“

Peter Bergen, autor knihy Vzestup a pád Usámy bin Ládina

REBECCA FRANKELOVÁ je autorkou knihy Váleční psi: příběhy psího hrdinství, historie a lásky (War Dogs: Tales of Canine Heroism, History and Love), která se stala bestsellerem žebříčku New York Times. Působila jako šéfredaktorka tištené verze časopisu Foreign Policy. Její texty se objevily mimo jiné v periodikách The Wall Street Journal, The Washington Post a National Geographic.

více

Jak číst zakoupené e-knihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma