Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka knihy Igor Brezovar. Velká jízda pokračuje

Igor Brezovar. Velká jízda pokračuje

Igor Brezovar


Tato e-kniha je dostupná ve formátech:

ePUB Mobi

Dostupnost formátů zavisí na vydavateli. E-knihy mají velikost od 1 MB do 30 MB.


Vydavatel: Jota
Vydáno: 2023
Série: Na motorce po šesti kontinentech díl 2
Jazyk: český
Počet stran: 348

Velká jízda pokračuje navazuje na úspěšnou prvotinu Igora Brezovara, slovinského cestovatele žijícího u nás. V první knize Velká jízda začíná jsme s ním procestovali kus Evropy, Afriku a Asii a poznávali život v exotických krajích. Druhá kniha pokračuje příběhem už zkušeného cestovatele, který si plní sen procestovat svět, resp. jeho „sjízdnou“ část.
S Igorem se budeme brodit mongolskými řekami, utopíme motorku, projedeme se po transsibiřské magistrále a zúčastníme jurta party. Dostaneme se do Japonska, budeme spát v parcích, ochutnáme mořské řasy, ryby a sashimi, projedeme se kolem hory Fuji a podíváme do legendárního Nagana. Poté se přesuneme do USA a prožijeme americký sen: Aljašku, nádherné národní parky, Route 66, americké choppery a country, jazz a blues.
Přes Mexiko budeme pokračovat do Jižní Ameriky, kde žijí nejkrásnější ženy světa (Kolumbie), projedeme Ekvádor, Peru a vysokohorské silnice v Bolívii, kde potkáme indiánky v barevném oblečení s typickými kloboučky a děti pracující v uranových dolech. Vyspíme se na solném jezeře Ujuni a setkáme se s kmenem Uru na plovoucích ostrovech jezera Titicaca.
V Buenos Aires se budeme učit tančit tango a cestu zakončíme v nejjižnějším městě na světě Ushuaia. Po Carretera Austral, nejkrásnější cestě v Patagonii, se vrátíme do Buenos Aires, odkud odletíme domů.
Tato kniha je věnována všem, jejichž vášeň je cestování, i těm, kteří ji v sobě hledají. Jejím poselstvím je odhodit strach, vzbudit touhu poznávat a na vlastní oči zjistit, jak je svět pestrý, barevný a krásný.

více

Série Na motorce po šesti kontinentech

Jak číst zakoupené e-knihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma