Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka knihy Když promluvila

Když promluvila

Megan Twohey
Pavel Kantor


Tato e-kniha je dostupná ve formátech:

ePUB Mobi

Dostupnost formátů zavisí na vydavateli. E-knihy mají velikost od 1 MB do 30 MB.


Vydavatel: N media a.s.
Vydáno: 2023
Série: Edice N
Jazyk: český
Počet stran: 360

Kauza, která změnila svět

Když známá herečka veřejně obvinila hollywoodského producenta Harveyho Weinsteina ze znásilnění, reportérky deníku New York Times Jodi Kantor a Megan Twohey se pustily do pátrání. Zpočátku to nevypadalo nadějně – herečka nechtěla mluvit na záznam, producent byl téměř nedotknutelný. Jenže postupem času se novinářkám podařilo nashromáždit tolik důkazů, že nemohlo být pochyb – Harvey Weinstein se dlouhá léta dopouštěl sexuálního násilí na obrovském množství žen. Své oběti držel v šachu pomocí úplatků a tajných dohod o mlčenlivosti. Megan a Jodi díky důsledným reportážním technikám spletitou síť odhalily a 5. října 2017 o Weinsteinovi publikovaly první článek.

Strhla se lavina. Osudy hrdinek, které prolomily mlčení, inspirovaly ženy z celého světa, které se začaly ozývat s vlastními traumatickými zkušenostmi. Rozhořelo se hnutí #MeToo a změnilo svět.

Kniha Když promluvila vypráví vzrušující příběh o síle pravdy ve službách nejlepší investigativní žurnalistiky. Autorky za svou práci získaly Pulitzerovu cenu a podle knihy byl natočen stejnojmenný film.

Jodi Kantor a Megan Twohey jsou americké novinářky a investigativní reportérky New York Times.

Jodi Kantor se věnuje mimo jiné tématům pracovního prostředí a genderové rovnosti. Je autorkou knihy The Obamas, v níž zaznamenala dvě prezidentské kampaně a proměnu Baracka a Michelle Obamových v prezidenta a první dámu Spojených států.

Megan Twohey zaměřila velkou část své pozornosti na léčbu žen a dětí, zabývá se rovněž tématy zneužívání a sexuálního obtěžování v lékařském prostředí a pomohla odhalit černý trh s adoptovanými dětmi.

Za rozkrytí případu Harveyho Weinsteina obě novinářky obdržely četná ocenění včetně ceny George Polka a Pulitzerovy ceny za veřejnou službu. Časopis Time je zařadil mezi 100 nejvlivnějších lidí světa.

„Kniha je plná zdráhavých zdrojů, emotivních rozhovorů, tajných schůzek, netrpělivých editorů, utajovaných dokumentů, nevyžádaných večerních návštěv, podlézavých právníků a otevřených konfrontací se samotným Weinsteinem. Napětí roste, skoro jako byste sledovali film – jsou to takoví ‚Všichni prezidentovi muži‘ éry MeToo, až na to, že muži jsou ženy, a místo aby svého šéfa chránily, zatnou mu tipec.“

Carlos Lozada, novinář a literární kritik, držitel Pulitzerovy ceny

více

Série Edice N

Jak číst zakoupené e-knihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma