Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka knihy Průvodce po železničních tratích | Severní Čechy I

Průvodce po železničních tratích | Severní Čechy I

autorů kolektiv


Tato e-kniha je dostupná ve formátech:

PDF

Dostupnost formátů zavisí na vydavateli. E-knihy mají velikost od 1 MB do 30 MB.


Vydavatel: e-bohém
Vydáno: 2023
Jazyk: český
Počet stran: 432

Obsahově velmi bohatá publikace doprovázená nákresy tratí a fotografiemi je prvním dílem řady průvodců po České republice. Popisuje naši vlast z pozice cestovatele, který se za krásami a historií dopravuje vlakem. S podobnými příručkami se často setkáváme v zahraničí, a to nejen v zemích s rozvinutou železniční dopravou a čilým turistickým ruchem. Před lety bylo možno v našich knihkupectvích zakoupit průvodce po železnici bývalé NDR.

I u nás vycházel např. Řivnáčův průvodce po Království českém (poprvé v roce 1882), v němž jsou naše nejdůležitější železniční tratě té doby poměrně dobře popsány. Po roce 1948 byly jakékoliv podrobnější informace týkající se provozního a technického zázemí železnice utajovány a nemohly být zveřejněny. V pozdějších letech byla upřednostňována silniční doprava a v edičních plánech našich nakladatelství se pro podobné publikace nenašlo místo.

Od roku 1999 jsme vydával Klub železničních cestovatelů (KŽC) v sešitové podobě průvodce po jednotlivých železničních tratích jako přílohu klubového zpravodaje Dráhař. Nyní přechází k elektronickému zpracování tratí řazených do souborů podle ucelených oblastí. Čím se tento průvodce odlišuje od obdobných publikací, které se na našem trhu v současnosti objevují? Především tím, že není zaměřený pouze na jednu trať, ale ve své finální podobě (13 dílů) by měl obsáhnout celou železniční síť v ČR, a to v současných podmínkách. Tomu také musí odpovídat i rozsah popisu, který jednotlivým tratím věnuje.

Prvních 50 stran si můžete prohlédnout v listovací knížce.

více

Jak číst zakoupené e-knihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma