Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka knihy Hlasy nezdolných žen

Hlasy nezdolných žen

Jazbik Samar


Tato e-kniha je dostupná ve formátech:

ePUB Mobi

Dostupnost formátů zavisí na vydavateli. E-knihy mají velikost od 1 MB do 30 MB.


Vydavatel: N media a.s.
Vydáno: 2022
Série: Edice N
Jazyk: český
Počet stran: 248

Válka syrským ženám sebrala všechno, teď získaly zpět alespoň svůj hlas. Hlas odporu a naděje

Příběhy devatenácti žen, jimž válka v Sýrii, která trvá už víc než jedenáct let a zapříčinila smrt statisíců lidí, drasticky zasáhla do životů a přiměla je spolu s miliony dalších Syřanů opustit svou zemi, i když si to nikdy nepřály. Všechny se aktivně účastnily revoluce během tzv. arabského jara, mnohé přímo v první linii, přesto kvůli změně poměrů najednou nesměly téměř nic. Byly systematicky umlčovány a musely bojovat nejen proti Asadovu diktátorskému režimu a Islámskému státu, ale i proti mužům, kteří měli být na jejich straně. A často přišly úplně o všechno.

Všechny sdílely sen o svobodné zemi, která by umožnila žít lepší život nejen jim samotným, ale především jejich dětem. Syrská spisovatelka Samar Jazbik dala těmto ženám příležitost promluvit a vyprávět jejich pohnuté příběhy vlastními slovy. Vrátila syrským ženám jejich hlas, hlas odporu a naděje.

„Válka nejsou jen svodky z fronty. Válka nejsou ani počty mrtvých. Jsou to příběhy. Samar Jazbik jich vyslechla desítky. Devatenáct z nich vybrala a naservírovala nám je na talíři bez zbytečných příloh, patetických výlevů a stylizovaného zoufalství. Surové vyprávění syrských žen nejen přibližuje podstatu toho, co vedlo k válce v této části světa, ale také dává nakouknout do soukromí těch, kterým válka úplně změnila život. Události popisují tak, že za chvíli jste v tom průšvihu s nimi. Držíte jim palce a zkoušíte si představit, jak bychom se na jejich místě zachovali my. A doufáte, že tuhle zkušenost nebude nikdo z nás nikdy potřebovat.“

Petra Procházková, novinářka Deníku N

více

Série Edice N

Jak číst zakoupené e-knihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma