Vládce džinů

Vládce džinů

P. Djelí Clark


Tato e-kniha je dostupná ve formátech:

ePUB Mobi PDF

Dostupnost formátů zavisí na vydavateli. E-knihy mají velikost od 1 MB do 30 MB.


Vydavatel: Host
Vydáno: 2022
Jazyk: český
Počet stran: 456

Steampunková urban fantasy z alternativní historie

Roku 1872 otevřel záhadný mystik al-Džáhiz v Káhiře portál, kudy se do světa vrátili džinové. Jejich magické schopnosti urychlily technologický pokrok lidstva a Egypt se stal světovou velmocí.

O čtyřicet let později, v předvečer mírového sněmu, na němž egyptský král hodlá odvrátit hrozící válečný konflikt v Evropě, dojde v Gíze k masové vraždě. Oběti byly usmrceny s použitím magie a pachatel, záhadný muž se zlatou maskou, tvrdí, že je zmizelý al-Džáhiz a nyní se vrátil zpět. Vyšetřování se ujímá mladá, ale již proslulá agentka Fátima, zvláštní vyšetřovatelka Ministerstva alchymie, kouzel a nadpřirozených entit…

–––

Clark ve svém románu vynalézavě zpracovává téma kolonialismu a dějin. Příběh zasazený do působivého prostředí Káhiry je zdařilou kombinací mysteriózní detektivky, fantasy a romance. Užijí si ho milovníci alternativní historie i čtenáři detektivek, kteří mají rádi jistou dávku magie.
Booklist

Brilantní příběh s vynikajícími popisy a poutavou zápletkou. Vskutku příjemná kniha, kterou vřele doporučuji každému, kdo hledá skvělou fantasy detektivku.
— Grimdark Magazine

více

Jak číst zakoupené e-knihy nejpohodlněji?


O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky