S pokorou a nadějí

Koupit za 199 Kč Cena včetně DPH


Tato e-kniha je dostupná ve formátech:

ePUB Mobi pro Kindle PDF

Dostupnost formátů zavisí na vydavateli. E-knihy mají velikost od 1 MB do 30 MB.


Vydavatel: Host
Vydáno: 2021
Jazyk: český
Počet stran: 176

Sci-fi novela od autorky oceňované série Poutníci.

Ke konci dvacátého prvního století učinili vědci průlom. Prostřednictvím revoluční metody známé jako somaformace dokážou kosmonauti dlouhodobě přežít v nepřátelském prostředí mimo Zemi. Při minusových teplotách mohou produkovat nemrznoucí směs, dokážou absorbovat radioaktivní záření a měnit ho na výživu a umějí se pohodlně přizpůsobit působení rozličných gravitačních sil. Když už se lidé nemusejí nechat omezovat křehkostí svých těl, jsou konečně schopni cestovat ke vzdáleným exoplanetám, o nichž se soudí, že se na nich skrývá život.

Jeden z takových týmů tvoří Ariadne O’Neillová a její tři kolegové. Do planetárního systému vzdáleného patnáct světelných let od Sluneční soustavy se vydají na misi, která má za úkol prozkoumat čtyři obyvatelné světy. Ale zatímco Ariadne cestuje tělesnými formami i časem, mění se rovněž kultura na Zemi. Vzhledem k tomu, že domovská planeta na své vyslance možná už dávno zapomněla, začíná Ariadne zaznamenávat příběh zázraků a nebezpečí své mise v naději, že někdo doma mu snad bude naslouchat.

–––

Díky Becky Chambersové se space opera ubírá zcela novým a nečekaným směrem; její knihy mi přinášejí spoustu radosti.
Ben Aaronovitch, autor bestselleru Řeky Londýna

Žijeme ve světě, kde se lidé obracejí zády k vědě (máme tu protiočkovací hnutí, hlasatele ploché Země, abychom jmenovali alespoň některé), v němž lidé vesele popírají změnu klimatu nebo přemýšlejí o průzkumu vesmíru kvůli zbrojení. Tento příběh je balzámem pro ty z nás, kteří chovají nezměněnou lásku k vědě, objevům a vzdělanosti.

— The Book Smugglers

více

Jak číst zakoupené e-knihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma