Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka knihy Lotosové kyvadlo

Lotosové kyvadlo

Jaromír Vondra


Tato e-kniha je dostupná ve formátech:

ePUB Mobi

Dostupnost formátů zavisí na vydavateli. E-knihy mají velikost od 1 MB do 30 MB.


Vydavatel: TZ-one
Vydáno: 2020
Jazyk: český
Počet stran: 348

Ústředím je vyprávěná životní etapa, odehrávající se v Severní Dakotě po roce 1870, která svými odbočkami jen pokaždé vede zpět do komplikované duše dychtivého umělce Remuse. Odraz rozvíjejícího se podvědomí dostává v jeho dnech stále více prostoru, což ho mnohdy přivádí do bezvýchodných úskalí. Vlivem převratné příhody, kdy se mu s otcem podaří ukrýt před doslova mučivou vraždou, se posléze rozhodne zaměstnat jako kreslíř portrétů hledaných zločinců.
Při zdánlivě natolik důležité a zároveň netíživé práci však brzy sám pozná skutečnou podobu svého vnitřního projevu a jeho možné důsledky. Postupně tak zjišťuje, jak mu pouhých pár zhotovených kreseb dovede zcela změnit celý způsob života. Tím se jeho původní představy o práci pro zákon z pohledu kreslíře ocitají daleko mimo krutou pravdu.
S narůstajícími kontakty lidí a děsivými událostmi, kterých se stává svědkem i účastníkem, se ocitá ve stále složitějším postavení. Postavení, jenž ho neúprosně pasuje do čela nemyslitelných rozhodnutí. Svými volbami nevědomky vchází neustále hlouběji do křižovatky hned několika nesouvisejících a zcela odlišných osudů, které se ovšem ve svém vyústění prolnou s tím jeho.
Navzdory tomu, jak kdy žil, tak nyní ve svém vlastním příběhu kráčí jako rozhodující článek mezi skrytými, zato mnohdy nádhernými lidskými útrobami a možnostmi, které ho mohou dovést k jejich záchraně.

více

Jak číst zakoupené e-knihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma